MME w pięcioboju: Nasze dziewczęta były bardzo blisko podium

jakub lesinski
Natalia Dominiak była bliska medalu w pierwszym dniu mistrzostw.
Natalia Dominiak była bliska medalu w pierwszym dniu mistrzostw. Materiały ZKS Drzonków
Za nami dwa dni młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbywają się w Drzonkowie. Na razie nasza reprezentacja nie zdobyła jeszcze medalu.

Po zmaganiach sztafet kobiet złote krążki zawisły na szyjach Węgierek - Alaxandry Boros i Sarolty Simon z dorobkiem 1.342 pkt. Srebro zdobyły Białorusinki - 1.340, a brąz Rosjanki - 1.334. Przed ostatnią konkurencją polska sztafeta w składzie Natalia Dominiak i Aleksandra Sobolewska (zawodniczki ZKS-u Drzonków) była na trzecim miejscu, ale ostatecznie nasze reprezentantki zakończyły zmagania na czwartej pozycji.

We wtorek rywalizowały sztafety panów. Zwyciężyli Francuzi - Brice Loubet, Gregory Flayols z wynikiem 1.523 pkt. Drugie miejsce dla reprezentacji Czech - 1.518, a trzecie Białorusi - 1.507. Odległe, ósme miejsce zajęli Polacy - Daniel Ławrynowicz i Bartosz Hoffman, którzy zdobyli w sumie - 1.427.

Program na dalsze dni: środa - eliminacje kobiet, szermierka grupa A oraz pływanie grupa B - 9.00; pływanie grupa A oraz szermierka grupa B - 12.30; konkurencja łączona grupa A i B - 14.30. Czwartek - szermierka finałowa kobiet (runda zasadnicza) - 8.30; szermierka grupa A oraz pływanie grupa B - 11.30; pływanie grupa A oraz szermierka grupa B - 14.30; konkurencja łączona grupa A i B - 17.30. Piątek - szermierka finałowa mężczyzn oraz finały kobiet, szermierka finałowa mężczyzn (runda zasadnicza) - 8.30; pływanie - 11.30; szermierka (runda bonusowa) - 13.00; jazda konna - 14.30; konkurencja łączona - 17.30; ceremonia dekoracji - 19.00. Sobota - finały mężczyzn, pływanie - 11.00; szermierka (runda bonusowa) - 12.30; jazda konna - 14.00; konkurencja łączona - 17.00; ceremonia dekoracji na gali z okazji 40-lecia WOSiR - 19.00. Niedziela - sztefety mix, pływanie - 9.30; szermierka - 10.30; jazda konna - 15.00; konkurencja łączona - 17.30; ceremonia dekoracji - 18.10.

Materiał oryginalny: MME w pięcioboju: Nasze dziewczęta były bardzo blisko podium - Gazeta Lubuska