Monachium w śniegu i w szoku. Arminia była blisko pokonania Bayernu. ZOBACZ GOLA LEWANDOWSKIEGO [WIDEO]

Tomasz Biliński
Arminia była blisko pokonania Bayernu. Zobacz gola Lewandowskiego
Arminia była blisko pokonania Bayernu. Zobacz gola Lewandowskiego CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Z pewnością nie tak wyobrażał sobie powrót do rywalizacji w Bundeslidze Bayern Monachium. Robert Lewandowski i spółka na zaśnieżonym przez część meczu, ale mimo wszystko własnym boisku zremisowali w 21. kolejce z Arminią Bielefeld 3:3.

Wyjątkowo dopiero w poniedziałek Bayern Monachium kończył serię gier w Bundeslidze. Wszystko dlatego, że w poprzednim tygodniu brał udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Wygrał je, pokonując w finale zdobywcę Ligi Mistrzów w strefie CONCACAF - meksykańskie Tigres. Z tej okazji w poniedziałek najlepszy zespół 2020 r. po raz pierwszy zagrał ze złotą tarczą FIFA na koszulkach, na jaką mogą pozwolić sobie jedynie zwycięzcy KMŚ. Jednak samego meczu nie będzie najlepiej wspominać.

Już w dziewiątej minucie Michel Vlap wyprowadził gości na prowadzenie. Wykorzystał zagapienie obrony rywali. Błyskawicznie odwrócił się z piłką (którą otrzymał od Manuela Prietla) w kierunku bramki i zaskoczył Manuela Neuera. Bayern chciał podkręcić tempo, ale nie był w stanie. Niewykluczone, że utrudniał mu to mocno padający śnieg w pierwszej połowie, który w chwilę pokrył całą murawę (konieczna była przerwa na dostarczenie pomarańczowych piłek i odśnieżenie linii).

Trudne warunki sprzyjały za to 16. w tabeli przed tą kolejką Arminii. W 37. minucie Amos Pieper skoczył wyżej niż David Alaba i strzałem głową sprawił, że Neuer skapitulował w poniedziałkowy wieczór po raz drugi. Genialnym dośrodkowaniem w tej sytuacji popisał się 23-letni Vlap, który do gola dołożył asystę.

W przerwie boisko zostało całkowicie odśnieżone i wydawało się, że kwestią czasu jest, gdy Bayern odrobi straty, a może pokusi się o coś więcej. Zwłaszcza, że już trzy minuty po wznowieniu gry Robert Lewandowski świetnie przyjął na klatkę piersiową podanie od Alaby i strzałem z woleja strzelił gola na 1:2. Dla najlepszego piłkarza 2020 r. według FIFA i UEFA była to 25. ligowa bramka w tym sezonie.

ROBERT LEWANDOWSKI STRZELA GOLA NA 1:2 W MECZU BAYERN - ARMINIA. ZOBACZ WIDEO

Zapęd gospodarzy Arminia ostudziła już minutę później. Andreas Voglsammer, będąc przy linii końcowej boiska, zagrał piłkę wszerz boiska i z niespełna metra wpakował ją do bramki Christian Gebauer. Mimo niesprzyjających okoliczności, zespół, który poprzedni sezon zakończył z sześcioma trofeami, nie poddał się. W 58. minucie Leroy Sane celnie dośrodkował na głowę Corentina Tolisso, który z bliska nie dał szans bramkarzowi Stefanowi Ortedze. Z kolei w 69. mocnym strzałem z pierwszej piłki wyrównał Alphonso Davies. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, ale nie przechylili szali na swoją korzyść.

Mimo remisu 3:3 i straty punktów, Bayern pozostał liderem Bundesligi. Ma pięć punktów więcej od drugiego w tabeli RB Lipsk. Z kolei Arminia wydostała się ze strefy spadkowej, spychając do niej Herthę BSC z Krzysztofem Piątkiem w składzie. W 22. kolejce ekipa z Bielefeld podejmie w piątek VfL Wolfsburg, a w sobotę Bawarczycy zagrają na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt.