Monika Jackiewicz brązową medalistką Mistrzostw Europy w Monachium

Jakub Lisowski
Monika Jackiewicz w Monachium
Monika Jackiewicz w Monachium PZLA Facebook
Monika Jackiewicz z MKL Szczecin pomogła polskiej drużynie maratońskiej zdobyć brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w Monachium. Rewelacyjnie wypadła Aleksandra Lisowska z Olsztyna, która indywidualnie zdobyła złoty medal.

W biegu maratońskim wystartowało pięć reprezentantek Polski, ale Izabela Paszkiewicz i Katarzyna Jankowska nie ukończyły rywalizacji. Lisowska od początku biegła w czołówce, a trzy kilometry przed metą zaatakowała. Do końca kontrolowała sytuację i wygrała z czasem 2:28,36.

– Co prawda z treningów wynikało, że jestem dobrze przygotowana do tego startu, ale ciągle nie dociera do mnie, że zostałam mistrzynią Europy – mówiła na mecie Lisowska.

19. była Angelika Mach (2:35:03), a Monika Jackiewicz (2:37:15) została sklasyfikowana na 26. miejscu. Szczecinianka pomogła wywalczyć brąz w rywalizacji drużynowej. Lepsze były tylko Niemki i Hiszpanki.

Jackiewicz debiutowała na tak dużej imprezie w reprezentacji Polski. W kwietniu pierwszy raz przebiegła maraton - w Dębnie. Tam miała czas 2:29,51 i zapewniła sobie występ w ME. Wcześniej biegała na krótszych dystansach - od 5 km do półmaratonu. Jej trenerem jest Artur Olejarz.