Monika Stankiewicz przegrała w deblu na juniorskim Wimbledonie. Godzinę wcześniej stoczyła bój w grze pojedynczej

Damian Świderski
Monika Stankowicz odpadła z rywalizacji deblowej kobiet na juniorskim Wimbledonie Instagram/Monika Stankiewicz
Monika Stankiewicz w środę wywalczyła awans do trzeciej rundy juniorskiego Wimbledonu. 18-latka pokonała Hannah Klugmann 2:0 (6:2 7:6). Godzinę później zmierzyła się w meczu deblowym. W parze z Ukrainką Yelyzavetą Kotliar przegrały z Brytyjkami Danielą Piani i Hollie Smart w dwóch setach.

Spis treści

Pierwszy set wyrównany. Zadecydowało jedno przełamanie

Monika Stankiewicz godzinę po zwycięskim meczu w grze pojedynczej na juniorskim Wimbledonie zagrała w grze podwójnej. Razem z Yelyzavetą Kotliar mierzyły się z gospodyniami Danielą Piani i Hollie Smart. Pierwszy set był wyrównany do stanu 4:4. W dziewiątym gemie pierwszego seta, Polka i Ukrainka zostały przełamane. Set zakończył się w następnym gemie, wynikiem 6:4 dla Brytyjek.

Dwa przełamania zadecydowały o zwycięstwie

W drugim secie gra znów była wyrównana. Stankiewicz i Kotliar zostały przełamane w piątym gemie. W kolejnym same przełamały rywalki. Przy stanie 3:3, Piani i Smart przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, przełamując rywalki jeszcze raz. Ostatecznie Piani i Smart wygrały 6:4 i cały mecz 2:0.

Źródło: Polsat Sport