Monika Stankiewicz w kolejnej rundzie Wimbledonu. O zwycięstwie zadecydował tie-break

Damian Świderski
Instagram/Monika Stankiewicz
18-letnia Monika Stankiewicz wygrała z Hannah Klugman w drugiej rundzie juniorskiego Wimbledonu. Polka zwyciężyła 2:0 (6:2 i 7:6) i awansowała dalej. Pierwszy set ułożył się idealnie dla Moniki Stankiewicz. W drugiej partii to rywalka lepiej się spisywała, ale Polka doprowadziła do tie-breaku i ostatecznie zwyciężyła.

Spis treści

Pierwszy set zdecydowanie dla Polki. Wygrała w pół godziny

Monika Stankiewicz w 1/16 juniorskiego Wimbledonu trafiła na Brytyjkę Hannah Klugman. Polka od początku spotkania narzuciła swój styl gry. Dwukrotnie przełamała rywalkę i w 31. minut wygrała pierwszego seta 6:2. W drugiej partii rywalka zaczęła stawiać się grze Polki. Set był bardzo wyrównany. Żadna z zawodniczek nie pozwalała na przegranie dwóch gemów z rzędu. Obie zawodniczki zostały przełamane po razie. O ostatecznym wyniku musiał zadecydować tie-break.

Męczarnie w drugim secie. Polka jednak górą

Ostateczną potyczkę na przewagi wygrała Polka. Stankiewicz czterokrotnie przegrała swój serwis, jednak Klugman zrobiła to aż pięć razy. 18-latka miała trzy razy piłkę meczową. Set ostatecznie zakończył się zwycięstwem Moniki Stankiewicz 7:6 (10:8). Monika Stankiewicz jeszcze w środę ponownie wyjdzie na kort na juniorskim Wimbledonie. O godz. 20 zmierzy się w rywalizacji deblowej. Stankiewicz w parze z Ukrainką Yelyzavetą Kotliar zagra z Brytyjkami Danielą Piani i Hollie Smart.

Źródło: Polsat Sport