Motor Zaporoże będzie rywalem piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce w 1/8 Ligi Mistrzów. Ale niewiele brakowało, żeby był nim PPD Zagrzeb

Sławomir Stachura
Niespodzianki nie było, choć niewiele do niej brakło. W 1/8 Ligi Mistrzów piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce zmierzą się z rywalem, którego się można było spodziewać, ukraińskim Motorem Zaporoże.

Kielczanie w sobotę przegrali u siebie z węgierskim Telekomem Veszprem 35:36 (21:18) i zajęli czwarte miejsce w grupie A, wyprzedzając lepszym bilansem meczów niemieckie Rhein-Neckar Loewen. Wiadomo było, że drużyna trenera Talanta Dujszebajewa w 1/8 zmierzy się z drużyną, która zajmie piąte miejsce w grupie B.

ZOBACZ>>> Tragedia! Piłkarz ręczny z naszego regiony zginął w wypadku samochodowym

Najbardziej prawdopodobne było zajęcie tej lokaty przez Motor Zaporoże, choć szanse na to miał również PPD Zagrzeb. Aby Chorwaci wyprzedzili Ukraińców, musieliby wygrać w węgierskim Szeged z wiceliderem grupy, MOL-Pickiem, przy jednoczesnej porażce Motoru w Paryżu. Do przerwy zespól z Zagrzebia remisował 14:14. Po przerwie goście prowadzili, w pewnych momentach nawet różnicą dwóch bramek. Jednak w końcówce mistrzowie Węgier wypracowali dwubramkową przewagę. W 53 minucie Zagrzeb wygrywał 23:21, ale dwie minuty przed końcem gracz MOL-Picku prowadzili 26:24. Chorwaci zdołali doprowadzić do remisu 26:26 i takim wynikiem skończył się mecz.

ZOBACZ>>> Orlen Wisła Płock też w 1/8! Odrobiła straty z pierwszego meczu

Mistrzowie Ukrainy w niedzielę przegrali w Paryżu z PSG Handball 25:31 (13:16). Remis na Węgrzech pozwolił drużynie Zagrzebia zrównać się z Motorem punktami, ale o tym, że piąte miejsce zajęła drużyna z Zaporoża, zadecydował korzystniejszy bilans spotkań między tymi drużynami.

ZOBACZ>>> Świetny, ale znów przegrany jedną bramką mecz. PGE VIVE Kielce czwarte w grupie [VIDEO, ZDJĘCIA]

W Motorze gra były zawodnik PGE VIVE Mateusz Kus oraz wypożyczony z naszego klubu Paweł Paczkowski.

Pierwszy mecz Motor - PGE VIVE odbędzie się pomiędzy 20 a 24 marca w Zaporożu, rewanż 30 lub 31 marca w Kielcach. Zwycięzca tej pary o awans do Final Four zagra dwumecz z PSG.

Wyniki baraży o awans do 1/8: Bjerringbro Silkeborg - Orlen Wisła Płock 20:27 (15:13), pierwszy mecz 26:22, awans Wisły, Dinamo Bukareszt - Sporting Lizbona 26:27 (15:11), pierwszy mecz 32:31, awans Sportingu.

Pary 1/8: Sporting Lizbona - Telekom Veszprem, Orlen Wisła Płock - MOL-Pick Szeged, PPD Zagrzeb - Vardar Skopje, Mieszkow Brześć - SG Flensburg-Handewitt, Motor Zaporoże - PGEVIVE Kielce, Rhein-Neckar Loewen - HBC Nantes.