MP juniorów w szermierce 2017. Grad medali wrocławian ZDJĘCIA

red.
Wrocławski Klub Szermierczy "Kolejarz" zorganizował i przeprowadził Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. Z dobrej strony zaprezentowali się dolnośląscy zawodnicy.

Pierwsze miejsce w szpadzie kobiet wywalczyła Barbara Brych z UKS-u Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, która w finale pokonała 15:8 Annę Mroszczak z KS Szpady Wrocław, a siódme miejsce wywalczyła Paulina Wilaszek (również KS Szpada).

W turnieju mężczyzn w finale spotkało się dwóch szermierzy KS Szpady Wrocław; Maciej Bielec i Jerzy Nawrocki. Zwyciężył 15:10 Maciej Bielec. Szóste miejsce zajął zawodnik gospodarzy Maciej Golec.

Turnieje drużynowe obfitowały w jeszcze większe sukcesy naszych zawodników. Wśród kobiet złoty medal wywalczyła drużyna Szpady Wrocław w składzie: Malowaniec, Mroszczak, Piekarska i Wilaszek, a szóste miejsce zajęły zawodniczki Kolejarza walczące w składzie: Bystrońska, Kes, Tarasiewicz i Wróblewska.

ZOBACZ - We Wrocławiu wciąż jest moda na szermierkę

W turnieju mężczyzn złoto zdobyli zawodnicy Szpady w składzie Bielec, Lesiak, Nawrocki, Opałka, którzy w finale po bardzo zaciętym meczu pokonali drużynę Piasta Gliwice 45:41.
Natomiast mecz o brązowy medal wygrała drużyna Kolejarza Wrocław walcząca w składzie Golec, Noganowicz i Szurlej, która pokonała zawodników z Gryfa Mielec 45:36.

Na planszach w sali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w ciągu dwóch dni (28-29 stycznia) walczyło 400 zawodniczek i zawodników. Sponsorami zawodów byli: Deichmann Sp. z o.o., Technodrew – Polska Zawadzkie k/Opola, Kaufland – Market we Wrocławiu, „Diagnostyka” Sp.z o.o. Region Dolnośląski we Wrocławiu, Hydropol-Dekor i PTHW Wrocław.

Materiał oryginalny: MP juniorów w szermierce 2017. Grad medali wrocławian ZDJĘCIA - Gazeta Wrocławska