MŚ 2022. Argentyna wygrała z Hondurasem, dwie bramki Messiego

Piotr Rutkowski
CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH/PAP/EPA
Piłkarze Argentyny, grupowi rywale Polaków w zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze, wygrali z Hondurasem 3:0 (2:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Miami. Dwa gole strzelił Lionel Messi.

35-letni gwiazdor Paris Saint-Germain był aktywny od pierwszego gwizdka, ale też stał się celem brutalnie atakujących rywali, co sprawiło, że atmosfera meczu stała się bardzo napięta.

W 16. minucie Messi dograł piłkę do Papu Gomeza, ten z kolei podał do Lautaro Martineza, który zdobył pierwszą bramkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy Messi wykorzystał rzut karny, a w 69. minucie ustalił wynik spotkania, przerzucając piłkę nad golkiperem Hondurasu.

"Albicelestes" przedłużyli do 34 serię meczów bez porażki. We wtorek w kolejnym sparingu zmierzą się z Jamajką.

W piątek w hiszpańskiej Murcji grał towarzysko inny rywal grupowy Biało-Czerwonych - Arabia Saudyjska, remisując bezbramkowo z Ekwadorem. Z kolei w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego reprezentacja Meksyku zmierzy się w kalifornijskiej Pasadenie z Peru.

• Maroko - Chile 2:0 (0:0)

Meksykanie będą pierwszymi rywalami Polaków w mistrzostwach świata w Katarze. Mecz tych drużyn zaplanowano na 22 listopada. Z Argentyną zaś zmierzymy się w ostatnim meczu grupowym - 30 listopada. (PAP)