MŚ siatkarek: Polska - Serbia ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Fani w Arenie Gliwice gorąco wsparli Biało-Czerwone w meczu o półfinał mundialu

Tomasz Kuczyński
11.10.2022. Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet: Mecz 1/4 finału w Gliwicach Polska - Serbia.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
We wtorek 11.10.2022 r. w meczu ćwierćfinałowym mistrzostw świata siatkarek w Arenie Gliwice spotkały się reprezentacje Polski i Serbii. Biało-Czerwone mogły liczyć na liczne i głośne wsparcie fanów! Hala wypełniła się prawie po brzegi! Na meczu było 7.923 fanów. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na spotkaniu Polska - Serbia.

Po meczach grupowych w Gdańsku, a następnie w Łodzi, polskie siatkarki przyjechały do Gliwic, gdzie we wrześniu gościli siatkarze w czasie swoich mistrzostw świata. Arena Gliwice w przypadku kobiecego mundialu gości zespoły rywalizujące w dwóch ćwierćfinałach (11.10) oraz jednym półfinale (12.10). Pozostałe spotkanie odbywają w holenderskim Apeldoorn.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na ćwierćfinale mistrzostw świata siatkarek Polska - Serbia, 11.10.2022 r.

We wtorek przed wieczornym meczem Polek z Serbkami, rozegrano pierwszy ćwierćfinał, w którym USA wygrały z Turcją 3:0 (25:22, 25:15, 25:20). Ten mecz obejrzało 3.447 widzów, co zwiastowało dobrą frekwencję na "głównym daniu" tego dnia. Amerykanki czekały już na swoje półfinałowe rywalki - Serbki albo Polki.

Dla drużyny trenera Stefano Lavariniego już sam awans do ćwierćfinału był dużym sukcesem. W meczu o półfinał Polki spotkały się z broniącą tytułu, niepokonaną wcześniej Serbią. 4 października w Łodzi Biało-Czerwone przegrały z tym zespołem 0:3. Kibice i tak wierzyli, że gospodynie mogą sprawić niespodziankę.

Kibice tradycyjnie bez podkładu muzycznego odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a następnie głośnym skandowaniem "Polska, Polska!" wspierali reprezentację. W I secie gospodynie przegrywały 11:14, ale nie tylko odrobiły straty, ale prowadziły 22:19, a następnie wygrały seta 25:21. W hali zapanował prawdziwy szał!

Podrażnione mistrzynie świata ostro wzięły się do pracy i zaczęły II seta od prowadzenia 4:0 i 7:2. Polki próbowały jeszcze coś zmienić, goniły wynik (było tylko 20:22), ale Serbia doprowadziła do remisu w meczu - 1:1.

W III secie do stanu 18:18 trwała zacięta walka, ale końcówka należała do Serbek. Mimo strat w IV secie Polki ambitnie walczyły do końca, kibice zdzierali gardła i gospodynie ze stanu 19:23 wyszły na punkt przewagi 24:23 i 25:24! Trudno opisać atmosferę jaka w tym momencie panowała na trybunach, tym bardziej, że udało się doprowadzić do tie-breaka!

W piątym secie Polki prowadziły 10:8 i w hali wszyscy oglądali mecz już na stojąco. Serbki doszły na 10:10 i mieliśmy bój punkt za punkt. Po asie Magdaleny Stysiak było 13:12, jednak wkrótce potem 13:14. To nie był koniec - zaczęła się gra na przewagi. W niej górą były Serbki.

Polska - Serbia 2:3 (25:21, 21:25, 19:25, 26:24, 14:16)

Polska: Korneluk, Witkowska, Górecka, Stysiak, Wołosz, Różański i Stenzel (libero) oraz Szczygłowska, Szlagowska, Gałkowska, Wenerska, Alagierska-Szczepaniak