MŚ w snowboardzie. Gasser i Hasegawa zdominowali Big Air

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Austriaczka Anna Gasser i Japończyk Taiga Hasegawa zdobyli w gruzińskim Bakuriani złote medale mistrzostw świata w snowboardzie w konkurencji Big Air. Polacy nie startowali.

31-letnia Gasser stanęła na najwyższym stopniu podium MŚ po raz drugi w tej konkurencji. Jest także mistrzynią olimpijską z Pjongczangu (2018) i Pekinu (2022). Drugie miejsce zajęła Japonka Miyabi Onitsuka, a trzecia była Australijka Tess Coady.

Wśród mężczyzn triumfował o 14 lat młodszy Hasegawa, którego największymi dotychczas sukcesami był jeden triumf w Pucharze Świata półtora miesiąca temu oraz złoty medal mistrzostw świata juniorów przed dwoma laty. Na drugim miejscu w sobotę uplasował się wicemistrz olimpijski z Chin Norweg Mons Roeisland, a na trzecim - Szwajcar Nicolas Huber.

Pierwotnie rywalizacja w tej konkurencji miała odbyć się w niedzielę, ale ze względu na niekorzystne prognozy pogody przełożono ją na sobotę. Zawody i tak przebiegały w trudnych warunkach - przy opadach śniegu i silnym wietrze. Gasser mówiła otwarcie, że nie dało się zaprezentować najlepszych trików.

Zmagania w Big Air zakończyły występy snowboardzistów w Bakuriani. Biało-czerwoni wywalczyli dwa medale, oba w odmianie alpejskiej: w slalomie gigancie równoległym złoto wywalczył Oskar Kwiatkowski, a brąz - Aleksandra Król.