MŚ w zapasach. Panie uratowały honor w Belgradzie

Łukasz Konstanty
PAP/EPA/Andrej Cukic
W zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w zapasach Biało-Czerwoni wywalczyli trzy medale. Brązowe krążki zdobyły panie - Anna Łukasiak, Anhelina Łysak i Jowita Wrzesień. Panom zarówno w stylu klasycznym jak i wolnym ani razu nie udało się stanąć na podium.

Ostatniego dnia zapaśniczych zmagań szansę na powalczenie o sukces miał jeszcze Zbigniew Baranowski, który rywalizował w kategorii do 97 kg. W walce repasażowej nie sprostał jednak Azerowi Magomedkhanowi Magomedovi. Przeciwnik rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnął przed upływem regulaminowego czasu.

Najbliżej wywalczenia medalu wśród panów byli Sebastian Jezierzański (do 86 kg), a także Radosław Marcinkiewicz (do 92 kg). Obydwaj panowie rywalizujący w stylu wolnym po triumfie w repasażach przegrali jednak swoje walki o miejsce na podium i ostatecznie zostali sklasyfikowani na piątych lokatach.

Znacznie lepiej spisały się panie, które zanotowały najlepszy - pod względem liczby medali - start w mistrzostwach świata w historii. Brązowy krążek wywalczyły Anna Łukasiak (do 50 kg), Anhelina Łysak (do 57 kg) i Jowita Wrzesień (do 59 kg). Kolejny światowy czempionat zaplanowano na wrzesień 2023 roku.

W najbliższym czasie zapaśników czeka jeszcze jedna duża impreza sportowa - w dniach 17-23 października w hiszpańskiej Pontevedrze odbędą się mistrzostwa świata do lat 23.