MŚ w zapasach. Turek zablokował drogę do półfinału Geworgowi Sahakjanowi

Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne/
Zdjęcie ilustracyjne/ Wojciech Wojtkielewicz
Walczący w kategorii do 72 kg Geworg Sahakjan nie zdołał awansować do półfinału odbywających się w Belgradzie zapaśniczych mistrzostw świata w stylu klasycznym. W ćwierćfinale reprezentant Polski przegrał z Turkiem Selcukiem Canem 1:3.

Sahakjan, dwukrotny brązowy medalista czempionatu globu z 2018 i 2021 roku, w pierwszym pojedynku pokonał w 1/8 finału 4:3 Gruzina Szmagiego Bołkwadze. W kolejnej walce zawodnika Cartusii Kartuzy zwyciężył 3:1 Selcuk Can - brązowy medalista mistrzostw Europy 2020, który w tym roku wygrał dwa silnie obsadzone turnieje.

W sobotę walczył też Szymon Szymonowicz (Cement Gryf Chełm) startujący w kategorii do 87 kg. Już w pierwszej walce nie dał rady Nursułtanowi Turysynowowi, przegrywając 0:9. Ponieważ Kazach nie dotarł do finału, Polak znalazł się za burtą turnieju.

W niedzielę na matę wyjdą kolejni Biało-Czerwoni klasycy: Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski, 67 kg) i Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań, 97 kg), natomiast w poniedziałek Michał Tracz (Śląsk Wrocław, 60 kg) oraz Rafał Krajewski (Legia Warszawa, 130 kg).