MŚJ w short tracku. Brąz Niewińskiego na 1000 m

OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Michał Niewiński zdobył dwa medale podczas tegorocznych mistrzostw świata juniorów w short tracku Przemyslaw Swiderski
Michał Niewiński zdobył w Dreźnie brązowy medal mistrzostw świata juniorów w short tracku na dystansie 1000 m. To drugi medal 19-latka w tej imprezie - w sobotę zajął pierwsze miejsce w rywalizacji na dystansie 500 m.

Na 1000 m zwyciężył Koreańczyk Lee Donghyun, bijąc przy okazji rekord świata juniorów (1.23,549). Drugi był jego rodak Shin Dong-Min (1.23,701). Niewiński uzyskał czas 1.23,814.

- Wyszło super. Michał miał za przeciwników mocnych Koreańczyków, ale świetnie sobie poradził. Przy okazji udało się pobić rekord Polski seniorów – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorów Dariusz Kulesza.

Dwa tygodnie wcześniej w Gdańsku Niewiński zdobył brąz seniorskich mistrzostw Europy w męskiej sztafecie.

W rywalizacji kobiet na 1000 m Michalina Wawer awansowała do półfinałów, a w finale B zajęła trzecie miejsce. Ostatecznie została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Do ćwierćfinałów 1000 m nie awansowali Anna Falkowska oraz Dominik Palenceusz.

Dwa medale Niewińskiego to jedyne sukcesy Polaków w imprezie w Niemczech, która zakończyła się w niedzielę.(PAP)