JCZ
Adam Nawałka stawia na zawodnika Southampton
Adam Nawałka stawia na zawodnika Southampton Łukasz Solski
Mundial 2018. Selekcjoner Adam Nawałka podał wyjściową jedenastkę na towarzyski mecz z Chile. Przeciwko dziewiątej drużynie rankingu FIFA wystąpi m.in. Jan Bednarek. Stoper Southampton wcieli się w rolę zastępcy kontuzjowanego Kamila Glika.

Dla 22-letniego Bednarka będzie to drugi mecz w seniorskiej kadrze, ale dopiero pierwszy od początku. Debiutował jesienią zeszłego roku w spotkaniu kwalifikacyjnym do MŚ z Kazachstanem. W 89 minucie przy wyniku 3:0 zastąpił wtedy Krzysztofa Mączyńskiego. Jeżeli dzisiaj zda egzamin, to w nagrodę zagra z Senegalem.

Po przerwie lub jeszcze w trakcie pierwszej połowy nastąpi kilka zmian. Szansę mają dostać dwaj inni boczni obrońcy: Bartosz Bereszyński i Rafał Kurzawa. Niewykluczone, że selekcjoner Adam Nawałka zrobi też ukłon w stronę poznańskiej publiczności, wstawiając do składu pozostałych graczy wywodzących się z Lecha, a więc stopera Marcina Kamińskiego i napastnika Dawida Kownackiego. Możliwe, że drugie 45 minut będzie bronić Bartosz Białkowski albo Łukasz Fabiański.

Wyjściowy skład Polski na mecz z Chile:Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Jan Bednarek, Michał Pazdan, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski.

Ławka rezerwowych: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Marcin Kamiński, Thiago Cionek, Rafał Kurzawa, Bartosz Bereszyński, Artur Jędrzejczyk, Sławomir Peszko, Jacek Góralski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk, Dawid Kownacki.

Relacja LIVE z meczu Polska – Chile:

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Mundial 2018. Oficjalnie: Oto skład Polski na mecz z Chile. Jan Bednarek za Kamila Glika - Gol24