W meczu 1/8 rozgrywanych w Kielcach mistrzostw świata piłkarek ręcznych do 18 lat, Polska przegrała z Danią 20:30. W czwartek, w Hali Legionów, Biało-Czerwone zagrają o 13. miejsce w turnieju. Ich rywalkami będą Japonki, początek spotkania o godzinie 16.15.

Polska - Dania 20:30 (9:12)

Polska: Wdowiak, Chodakowska, Zima – Olek 4, Cygan 6, Stanisławczyk 1, Sobecka 1, Więckowska 1, Zagrajek 3, Haric 1, Szczepanik 1, Dworniczuk, Bury, Borowska, Pietras 2, Kowalik.

Dania: Jensen, Askvist, Kristensen - Gamys, Hedegaard, Klostermann, Theil, Frokjaer-Jensen, Steffensen 8, Laursen 1, Moller 3, C. Hansen 2, Wierzba 3, Faarttoft 4, A. Hansen 7, Halilcevic 2.

W pierwszej połowie Polki zagrały bardzo dobrze i długo dotrzymywały kroku faworyzowanym Dunkom. Początkowo wygrywały Biało-Czerwone, potem na prowadzenie wyszły ich rywalki, a wynik w okolicach remisu utrzymywał się do 20 minuty (8:8). Nasz zespół grał w tym okresie składnie, skutecznie w ataku i twardo w obronie, bardzo dobrze spisywała się nasza bramkarka Paulina Wdowiak. To był najlepszy okres gry naszych szczypiornistek od początku turnieju.

W końcówce pierwszej połowy mający przewagę warunków fizycznych zespół ze Skandynawii zaczął to wykorzystywać, Dunki wzmocniły obronę i naszym zawodniczkom z większym trudem przychodziło oddawanie rzutów. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy drużyna trenerki Agnieszki Truszyńskiej zdobyła tylko jednego gola i na przerwę Dunki schodziły na trzybramkowym plusie.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga duńskiego zespołu, który w 38 minucie wygrywał 18:11, potem przez kilkanaście minut grał nieco luźniej i ambitnie grające Polki utrzymywały dystans, ale w ostatnich minutach rywal znów powiększył przewagę.

- Zabrakło nam skuteczności czołowych zawodniczek, 10 czy nawet 30 procent skuteczności to zdecydowanie za mało w mezu z takim rywalem - skomentowała mecz trenerka Truszyńska.

Zawodnik PGE VIVE odwiedził reprezentację Hiszpanii grającą na kieleckim mundialu
Piękne reprezentantki Polski zaprezentowały się kielczanom

Materiał oryginalny: Mundial Kielce. Polskie piłkarki ręczne przegrały z Danią i w czwartek zagrają z Japonią o 13. miejsce w turnieju [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie