Na zawodach w Kielcach padły dwa rekordy Polski. Pływacy...

Na zawodach w Kielcach padły dwa rekordy Polski. Pływacy rywalizowali o Puchar Dyrektora MOSiR [DUŻO ZDJĘĆ]

dor

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

W punktacji klubowej zawodów pierwsze miejsce zajął Gryf Dębica i zdobył Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dyrektor Mieczysław
1/108
przejdź do galerii

W punktacji klubowej zawodów pierwsze miejsce zajął Gryf Dębica i zdobył Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dyrektor Mieczysław Tomala nagrodził najlepsze kluby. ©Fot. Dorota Kułaga

Ponad 160 zawodników z 25 klubów z Polski i Ukrainy rywalizowało w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Na pływalni Orka przy ulicy Kujawskiej padły bardzo dobre wyniki.
Dwudniowe zawody były niezwykle ciekawe i emocjonujące. Rywalizowali w nich pływacy w wieku 12, 13, 14 i 15 lat. Mogli startować w trzech konkurencjach indywidualnych i w sztafecie w każdym bloku. - Frekwencja jest zadowalająca, ponieważ w zawodach bierze udział 162 pływaków. Poziom zawodów jest bardzo wysoki, wyniki są doskonałe. Padły dwa rekordy Polski. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, wszystkie ekipy są zadowolone z organizacji - powiedział nam Piotr Karpiński, trener Orki MOSiR Kielce.

Rekord Polski młodziczek 12-letnich na 200 metrów stylem grzbietowym ustanowiła Alicja Miłek z Wieliczki - 2:19,16. Drugi rekord Polski młodziczek 12-letnich zapisała na swoim koncie sztafeta 4x50 metrów stylem zmiennym Omegi Olkusz - 2,13,07. Przeszła do historii, poprawiając 10-letni rekord należący do Jordana Kraków.

W niedzielę, po dwóch pierwszych seriach, na chwilę przerwano zawody. Wszyscy obecni na pływalni - zawodnicy, trenerzy, sędziowie i kibice - zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, żeby w ten sposób uczcić bardzo ważne wydarzenie - setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.- Dla nas organizatorów cenne jest to, że wszyscy zaproszeni dotarli i wystartowali w zawodach. To świadczy o tym, że Kielce są uznawane za dobrego gospodarza. W czasie imprezy panowała świetna atmosfera. A przy okazji były dwie wisienki na torcie - najlepsze wyniki w Polsce. Sprawia nam to wielką satysfakcję. Jest to sygnał dla trenerów, że w Kielcach również padają rekordy Polski. Widać było efekty ciężkiej pracy zawodników i trenerów z naszego regionu. Myślę, że w tym roku dostarczą nam jeszcze wiele radości - mówił Mieczysław Tomala, dyrektor MOSiR, który dekorował najlepszych zawodników i i kluby.

W punktacji klubowej zawodów pierwsze miejsce zajął Gryf Dębica - 355 punktów (148 dziewczęta, a 207 chłopcy) i zdobył Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Druga była Omega Olkusz - 345 punktów, trzeci KSZO Ostrowiec - 303 punkty, czwarty Sokół Rzeszów - 209 punktów, piąty Aqualeader Kijów - 96 punktów, ósma Korona Swim Kielce - 80 punktów, dziewiąty Salos Cortile Kielce - 75 punktów.

Organizatorami emocjonujących zawodów byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Kielce, a jednym z patronów medialnych „Echo Dnia”.


POLECAMY RÓWNIEŻ:


Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]
Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowaZgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

ZOBACZ TEŻ: Sportowy flesz filmowy. Którzy sportowcy mają najwięcej dzieci?

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?