od 16 lat
Alexander Gorgon sam nie dowierzał, że piłka doturalała się do siatki. Dzięki nieudanemu podaniu tego pomocnika Pogoń Szczecin objęła prowadzenie, którego nie wypuściła do ostatniego gwizdka w ligowym meczu z Lechią Gdańsk (1:0).

Na początku 23 minuty Pogoń opuściła własną połowę i dzięki dwóm podaniom znalazła się w polu karnym Lechii. Niepilnowany przez nikogo Gorgon chciał jeszcze odegrać do debiutującego Luki Zahovicia. Zrobił to, ale z niecelnego podania wyszedł mu celny... strzał. Wraz z kolegami nie ukrywał zdziwienia obrotem spraw.

To zdecydowanie najdziwniejszy gol z dotychczasowych w ekstraklasie. 31-letni Gorgon trafił po raz drugi w sezonie. Austriak przybył do Pogoni w sierpniu z chorwackiego HNK Rijeka. Odpowiada w drużynie za kreowanie gry.

5 lat temu grali z Lechem Poznań w Lidze Europy. Gdzie teraz są?