Krzysztof Krogulec
W swoim drugim meczu na turnieju w czeskim Hodoninie, piłkarki ręczne Korony Handball Kielce przegrały z białoruskim BNTU-Biełazem Mińsk.

Korona Handball Kielce - BNTU-Biełaz Mińsk 25:28 (13:9)
Korona Handball:
Hibner, Nazimek – Zimnicka 3, D. Więckowska 2, Młynarska, Gliwińska 2, Czekala, Skowrońska 4, Syncerz 7, Jach 1, Piwowarczyk 1, Parandii 3, Kędzior 2.

Korona Handball pojechała na ten turniej bez kontuzjowanych Edyty Charzyńskiej, Magdy Więckowskiej, Marty Chodakowskiej i Karoliny Mochockiej. Nie ma także bramkarki Aleksandry Orowicz, która trenuje już ze Startem Elbląg.

W środę Korona Handball pokonała w Hodoninie czeski HC Zlin i była to pierwsza jej wygrana w okresie przygotowawczym (relacja z tego meczu TUTAJ).

- Dzisiaj zagraliśmy lepszy mecz, niż w środę, myślę, że najlepszy jak na razie podczas tych przygotowań. Zdecydowanie poprawiła się gra w ataku pozycyjnym, zrobiliśmy mniej błędów. Do tego doszła niezła obrona i gra bramkarek. Przeciwnik był dużo lepszy niż w pierwszym meczu, w dodatku w trakcie meczu z Białorusinkami wypadła nam ze składu Honorata Czekala, którą zaczął boleć bark i zostaliśmy z jedną zmianą na rozegraniu. Do 54 minuty wynik był „na styku”, ale w końcówce dziewczynom zabrakło sił, zrobiły dwa błędy i przeciwnik odskoczył – relacjonował nam trener kieleckiego zespołu, Paweł Tetelewski.

Jego zespół prowadził przez niemal całą pierwszą połowę, na przerwę schodził z czterobramkową przewagą. Od stanu 16:15 w 39 minucie ekipa z Kielc straciła cztery bramki z rzędu. Jeszcze w 53 minucie był remis 24:24, ale od tego momentu drużyna z Mińska znów miała serię czterech trafień.

W piątek Korona Handball zagra z czeskim HK Hodonin, w sobotę z polskimi JKS Jarosław i Perłą Lublin, a w niedzielę z austriackim Fivers Wiedeń.

W poniedziałek Komisja Odwoławcza Związku Piłki Ręcznej odrzuciła odwołanie kieleckiego klubu, co oznacza, że po dwóch latach gry w PGNiG Superlidze Korona Handball zagra w pierwszej lidze.