MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Narodowe święto z bieganiem w Rzeszowie. Uwaga kierowcy! Będą zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu

Konrad Karaś, Beata Terczyńska
11 listopada, punktualnie o godzinie 11.11 wystartują zawodnicy w PKO BP Biegu Niepodległości. Po raz pierwszy w historii biegu start i meta będą zlokalizowane na rzeszowskim Rynku.

Do zawodów zgłosiło się ponad 1500 osób. Wezmą w nich udział amatorzy i zawodowi biegacze, którzy będą mieli do pokonania dystans 10 km.

Widowiskowym punktem tego wydarzenia będzie bieg z 30-metrową flagą Polski, którą poniesie aż 35 biegaczy.

- Bieg z biało-czerwoną flagą stał się już symbolem PKO Biegu Niepodległości. W ten sposób pokazujemy jak na sportowo można upamiętnić wielkie narodowe święto - podkreśla Aleksander Waśko, dyrektor Oddziału PKO BP w Rzeszowie.

Narodowe święto z bieganiem w Rzeszowie. Uwaga kierowcy! Będą zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu
brak

Pozostali uczestnicy ubrani w białe lub czerwone koszulki stworzą natomiast „żywą flagę”.

Nowa trasa biegu i zamknięte ulice

W tym roku zmieniono trasę biegu. Start i metę zlokalizowano na Rynku. Dalsza trasa biegu: Kościuszki, Plac Farny, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzka, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowska, Moniuszki, do Jagiellońskiej. - Potem biegacze skręcają do 3 Maja i biegną Aleją Lubomirskich, Szopena, Kilara do Placu Śreniawitów. Dalej: Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem, przez Olszynki do Szopena, Lubomirskich, 3 Maja, Kościuszki, na Rynek - przedstawia trasę nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Całkowicie wyłączone z ruchu będą ulice: Kościuszki, Plac Farny, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzka, Zygmuntowska, Jagiellońska, Lubomirskich, Szopena, Hetmańska, 3 Maja, Rynek. W godz. 10 - ok. 13. Na Rynku już od 5 do 15.

Dodaje, że na al. Rejtana, od skrzyżowania z Sikorskiego do skrzyżowania z Kopisto wyłączona będzie wschodnia jezdnia (biegną od strony Plazy), a na Kopisto do skrzyżowania z Podwisłocze wyłączona będzie jezdnia po stronie północnej.

Każdy zawodnik, który dotrze do mety otrzyma pamiątkowy medal, na którym będzie mógł wygrawerować swoje imię.

Dla Rozalki i Patryka

Warto dodać, że zapisy internetowe do PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie już się zakończyły. Ostatnią szansą dla spóźnialskich będzie rejestracja w biurze zawodów w hali Podpromie - w środę (10 listopada) od godz. 15 do 18, a także w czwartek (11 listopada) od godz. 7.30.

Podczas Biegu odbędzie się akcja charytatywna Fundacji PKO BP „Biegnę dla”.

- W tym roku pieniądze z akcji zostaną przeznaczone dla potrzebujących chorych dzieci - Rozalki i Patryka. To będzie już 29. i 30. dziecko, które dzięki hojności banku będzie mogło liczyć na pomoc - zaznacza Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Rozalka i Patryk są podopiecznymi Fundacji Serca dla Maluszka. Organizatorzy przypominają, że aby wziąć udział w tej akcji charytatywnej, wystarczy odebrać z biura zawodów kartkę z napisem „biegnę dla Rozalki i Patryka”, przypiąć ją do koszulki i dobiec z nią do mety.

Ważne sprawy organizacyjne: Godz. 10.40 - wspólna rozgrzewka, 11 - hymn Polski, 11.11 - start I serii biegu, 11.14 - start II, 11.17 - start III, 12.45 - dekoracja, a po niej losowanie nagród.

Do tej pory do zawodów zgłosiło się już 1600 osób. Wśród nich wytrawni biegacze, na czele z Mariuszem Giżyńskim i Damianem Kabatem, tegorocznym Mistrzem Polski w półmaratonie. Organizatorzy szacują, że liczba uczestników jeszcze wzrośnie, bo 100 pakietów startowych wciąż czeka na zawodników w biurze zawodów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Narodowe święto z bieganiem w Rzeszowie. Uwaga kierowcy! Będą zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu - Nowiny

Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24