Nasze zawodniczki startowały na mistrzostwach świata w fitness [WYJĄTKOWE ZDJĘCIA]

dor
Aleksandra Kępa (pierwsza z lewej) z Ostrowca i Katarzyna Dudek z Sandomierza startowały na mistrzostwach świata fitness. Fot. Sylwester Szymczuk/Archiwum prywatne
W Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Świata w Fitness Seniorów. W zawodach wzięło ponad 500 zawodników z 43 krajów. Były w tym gronie Aleksandra Kępa z Ostrowca Świętokrzyskiego i Katarzyna Dudek z Sandomierza.

Aleksandra Kępa z Black & White Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowała Polskę w kategorii fitness gimnastyczny. Została sklasyfikowana na szóstej pozycji. Katarzyna Dudek z LKS Sandomierz zajęła piątą pozycję w kategorii fitness sylwetkowe - to jej kolejny udany występ w karierze, w której na koncie ma medale mistrzostw Polski i świata.

Aleksandra Kępa dzielnie walczyła w eliminacjach. Dobry występ w układzie dowolnym dał jej kwalifikację do finału, czyli najlepszych sześciu zawodniczek. Wyeliminowała z dalszej rozgrywki między innymi Olgę Stępinę z Ukrainy - byłą mistrzynię świata w fitness. W finale obok Polki znalazły się 2 Rosjanki, 2 Słowaczki i Estonka - wszystkie to medalistki mistrzostw Europy i świata. - Ostatecznie 18-letnia Aleksandra z bardzo delikatnym umięśnieniem, w porównaniu do seniorek z Rosji, zajęła 6 miejsce. Tydzień temu Ola zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek , co dało jej kwalifikację na Mistrzostwa Świata Juniorek. Zawody te zostaną rozegrane w Ekwadorze w pierwszych dniach grudnia, na których Ola z pewnością powalczy o wyższe miejsce - powiedziała Joanna Kępa, mama i trener Oli.

Na mistrzostwach w Białymstoku startowała także Nikoletta Sularz z Black&White w kategorii wellness podopieczna Grzegorza Kępy, która zajęła 5 miejsce, ale w międzynarodowym rankingu IFBB WORLD RANKING ELITE 2018 zajęła 1 miejsce - jako jedyna Polka. Piotr Zieliński w fitness plażowym zdobył srebrny medal i w rankingu międzynarodowym również 2 miejsce.

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Nasze zawodniczki startowały na mistrzostwach świata w fitness [WYJĄTKOWE ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie