NBA. 12 punktów Sochana, szósta z rzędu porażka Spurs

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Greg Popovich przekazuje wiedzę a Jeremi słucha
Jeremy Sochan zanotował 12 punktów dla San Antonio Spurs, a jego drużyna przegrała u siebie z New Orleans Pelicans 110:129 w środowym meczu koszykarskiej ligi NBA. "Ostrogi" z bilansem sześciu zwycięstw i 13 porażek zajmują 13. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Kolejna lekcja dla Sochana

Reprezentant Polski zaczął mecz w pierwszej piątce Spurs. Na parkiecie spędził 24 minuty. Zdobył 12 punktów, odnotował dwie zbiórki i asystę. Sześciokrotnie z rzutów z gry, spudłował oba wolne.Spurs nie mieli argumentów w tym meczu. Nie trafili ośmiu pierwszych rzutów i po kilku minutach przegrywali 6:21.

Powrót kapitalnego Ziona Williamsona

Tak szybkie przejęcie kontroli nad meczem spowodowało, że trener Pelicans Willie Green mógł oszczędzać swoich najlepszych zawodników. Zion Williamson przebywał na parkiecie 27 minut i zapisał na koncie 32 punkty oraz 11 zbiórek. Trafił 14 z 18 rzutów z gry. W jednej z akcji w ataku potężnie zbudowany, ważący prawie 130 kilogramów, Williamson staranował Sochana, który próbując go zablokować skończył na deskach.

"Zion grał dziś jak potwór. Wykorzystywał każdą okazję, jaka się nadarzyła. W defensywie również był bardzo solidny" - komplementował podopiecznego Green.

"Nie da się ukryć, że nie poradziliśmy sobie z Zionem. Jest naprawdę świetny" - przyznał szkoleniowiec Spurs Gregg Popovich.

W jego zespole najlepszy był Devin Vassell - 26 pkt. Rezerwowy Doug McDermott zanotował 21 pkt.

Teksańczycy po nadspodziewanie dobrym początku sezonu zaczęli notować słabe wyniki, których spodziewano się z racji m.in. młodego składu i braku gwiazd. To była ich szósta z rzędu porażka oraz 11. w ostatnich 12 spotkaniach.(PAP)