NBA: Mistrzowie najlepszej koszykarskiej ligi świata niespodziewanie przegrywają

MW
AFP EASTNEWS
Boston Celtics pokonali drużynę aktualnych mistrzów NBA, Golden State Worriors 128:95. Najwięcej punktów dla ekipy „Celtów" zdobył Gordon Hayward, który trafił 30 punktów. W ten wieczór wiele się działo na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata.

W hitowym spotkaniu tej kolejki Boston Celtics pojechał do Oakland w stanie Kalifornia, żeby powalczyć z mistrzem NBA Golden State Worriors. Wynik, jak i sam mecz zaskoczył miejscowych kibiców.

„Celtowie" nie dali żadnych szans pierwszej drużynie poprzedniego sezonu NBA i rozbili ich 128:95, prowadząc do przerwy aż 73:48. Wynik jest niespodzianką, bo drużyna z Bostonu w poprzednich meczach wielokrotnie przegrywała. Przed spotkaniem z mistrzami NBA Celtics przegrali pięć z sześciu poprzednich pojedynków. Do zwycięstwa drużynę Brada Stevensa poprowadził Gordon Hayward, który zdobył 30 punktów i miał siedem zbiórek. Rozgrywający Kyrie Irving dodał 19 pkt. i 11 asyst, a kolejny rezerwowy Jaylen Brown - 18 pkt.

W drużynie Golden State Worriors tradycyjnie najwięcej punktów dorzucił Stephen Curry - 23 i Kevin Durant - 18. Drużyna z Kalifornii przegrali piąte spotkanie z ostatnich ośmiu, ale nadal jest liderem konferencji zachodniej.

W innych spotkaniach. Houston Rockets wygrali szóste spotkanie z rzędu! „Rakiety" po świetnej czwartej kwarcie (38:24) pokonały Toronto Raptors 107:95. Do zwycięstwa ekipę z Houston znów poprowadził James Harden, który zdobył 35 punktów, notując co najmniej 28 oczek w 39. kolejnym spotkaniu.

Oklahoma City Thunder trzeci raz z kolei przegrała w tym sezonie z Minnesotą Timberwolves 120:131. Do składu Oklahomy, po trzech meczach przerwy spowodowanej kontuzją ramienia, wrócił wicelider klasyfikacji strzelców Paul George (28,6), który w tym spotkaniu zdobył z 25 punktów. Do zwycięstwa "Leśne Wilki" poprowadził Karl-Anthony Towns, który trafił 41 pkt, a Andrew Wiggins dodał 18 oczek.

Liderem Konferencji Zachodniej jest Golden State Warriors (44-20), przed Denver Nuggets (42-21). Na trzecie miejsce awansowali Houston Rockets (39-25), którzy zrównali się bilansem z Oklahomą City Thunder i Portland Trail Blazers.

W tabeli Konferencji Wschodniej prowadzą Milwaukee Bucks (48-16), przed Rapotors (46-19), Indiana Pacers (42-23), Philadelphia 76ers (41-23) i Celtics (39-26).

Golden State Warriors - Boston Celtics 95:128

Materiał oryginalny: NBA: Mistrzowie najlepszej koszykarskiej ligi świata niespodziewanie przegrywają - Gazeta Wrocławska