NBA. Philadelphia 76ers i Denver Nuggets z przewagą w fazie play-off

Mateusz Ptaszyński
Mateusz Ptaszyński
Tyrese Maxey, przebijający się przez obronę "Celtów"
Tyrese Maxey, przebijający się przez obronę "Celtów" Fot. PAP/EPA/CJ GUNTHER
Koszykarze z Filadelfii wygrywają w Bostonie z ekipą "Celtów" 115:103, A Denver Nuggets Nikoli Jokicia we własnej hali pokonuje Phoenix Suns 118:102. Dzięki tym zwycięstwom obie drużyny prowadzą 3:2.

Embiid pokazuje, dlaczego został MVP sezonu zasadniczego

Kluczem do sukcesu "76ers" był nie kto inny jak Joel Embiid. Kameruńczyk zdobył 33 punkty. Dodatkowo cichym bohaterem spotkania został 22-latek Tyrese Maxey. Amerykanin rzucił tylko trzy oczka mniej od najlepszego gracza sezonu zasadniczego i zaliczył siedem zbiórek.

Trener ekipy z Filadelfi, Doc Rivers, nie krył słów zachwytu nad Embiidem. "Joel wykonał świetną robotę, rzucając, kiedy musiał rzucać, i podając piłkę, kiedy musiał podawać" - mówił szkoleniowiec.

James Harden, bohater niedzielnego meczu numer 5, wygranego przez "Szóstki" po dogrywce 116:115, w którym rzucił 42 punkty, tym razem uzyskał ich 17, ale dodał 10 asyst i również zebrał dobre recenzje. "Zagrał perfekcyjnie. Był agresywny wtedy, kiedy to było potrzebne. I wziął wszystkich na pokład" - ocenił Rivers.

Celtics prowadzili tylko przez krótki fragment pierwszej kwarty, którą przegrali 26:33. Potem, mimo wysiłków duetu Jayson Tatum - Jaylen Brown (34 i 26 punktów), nie byli w stanie nawiązać walki z gośćmi, których przewaga wynosiła nawet 21 punktów. "Najgorszy mecz w play off" - podsumował krótko szkoleniowiec "Celtów" Joe Mazzulla.

Zespół z Filadelfii stanie przed szansą awansu do trzeciej rundy w czwartek przed własną publicznością.

Kolejne triple-double Jokicia

Mecz w Denver również nie przyniósł większych emocji. Nuggets wygrali pierwszą kwartę dziewięcioma punktami (35:24) i kontrolowali grę, mając w ostatniej części spotkania 24-punktową przewagę. Serb Nikola Jokic, konkurent Embiida do tytułu MVP, uzyskał kolejny triple-double, czyli dwucyfrowe statystyki: w rzutach - 29, zbiórkach - 13 i asystach - 12.

Spotkanie numer 6, być może decydujące, zostanie rozegrane w czwartek w Phoenix.

Budowa Centrum Frame Running w Złotowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24
Dodaj ogłoszenie