NBA. Spurs przegrywa, ale Sochan zagrał kolejny dobry mecz

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Polak zdobył 13 punktów, jednak jego zespół przegrał na wyjeździe z Orlando Magic 113:133 w piątkowym meczu NBA. Z bilansem 10 zwycięstw i 22 porażek "Ostrogi" są przedostatnie w Konferencji Zachodniej.

Jeremy Sochan jak zwykle spotkanie rozpoczął w pierwszej piątce, spędzając na parkiecie 26 minut. Na 13 punktów złożyło się sześć celnych z 14 rzutów z gry oraz trafiony jedyny rzut wolny. Jego statystyki uzupełnia dziewięć zbiórek, cztery asysty, dwa bloki, jedna strata i pięć fauli.

O porażce Spurs zadecydowała przede wszystkim słaba w ich wykonaniu czwarta kwarta, przegrana różnicą aż 15 punktów.

"Graliśmy dobrze przez niecałe trzy kwarty. Mamy problem z utrzymaniem dobrego poziomu przez 48 minut. Pod koniec trzeciej kwarty posypaliśmy się w obronie i już nie wróciliśmy do gry. To się zdarzało już wcześniej" - przyznał trener Spurs Gregg Popovich.

W jego zespole najwięcej punktów - 17 - zdobył Keldon Johnson.

W szeregach Magic najlepszy był rezerwowy Cole Anthony, który uzyskał 23 punkty, 10 zbiórek i dziewięć asyst.

Magic z bilansem 13 zwycięstw i 21 przegranych zajmują 13. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. (PAP)