New Haven. Agnieszka Radwańska jest już w półfinale

(krzyk)
Agnieszka Radwańska podczas meczu w New Haven z Shuai Peng
Agnieszka Radwańska podczas meczu w New Haven z Shuai Peng Facebook/Connecticut Open
Agnieszka Radwańska coraz bliżej obrony tytułu w New Haven. W rozegranym w nocy polskiego czasu meczu ćwierćfinałowym turnieju WTA Premier pokonała Shuai Peng 7:5, 6:3 i w nocy z piątku na sobotę zmierzy się w pojedynku o finał z Australijką Darią Gavrilovą. To jej pierwszy półfinał od stycznia.

Pierwszy set meczu z niewygodnie grającą dla Polki Chinką był bardzo wyrównany do stanu 5:5. Wtedy rywalka zaczęła popełniać więcej błędów i krakowianka bezlitośnie je wykorzystała. W drugiej części pojedynku panie zaczęły od wzajemnego przełamywania się. Szybciej nerwy opanowała Radwańska i objęła prowadzenie 4:2. Szansy już z rąk nie wypuściła, po raz pierwszy w karierze pokonując Shuai Peng w dwóch setach. Udowodniła sobie również, że może ograć tę tenisistkę na kortach w USA, co do tej pory było dla niej sztuką nie lada.

Widać symptomy poprawy formy Isi. Przed nią mecz z Gavrilovą, z którą jeszcze nigdy się nie mierzyła. Z pewnością jednak jest faworytką półfinałowego spotkania turnieju Connecticut Open o puli nagród 711 tys. dolarów. Polka stoi przed olbrzymią szansą obrony tytułu w cyklu WTA po raz pierwszy w karierze, do tej pory nigdzie jej się to nie udało.

Kolejnym wyzwaniem będzie rozpoczynający się już w niedzielę wielkoszlemowy US Open.