Nice PLŻ: Speedway Wanda Instal ma dwóch nowych zawodników

Artur Bogacki
Mateusz Szczepaniak
Mateusz Szczepaniak Jarosław Pruss
Po dwóch kolejkach Nice PLŻ Speedway Wanda Instal Kraków pozyskała kolejnych żużlowców. W barwach nowohuckiej ekipy jeździć ma Mateusz Szczepaniak i Kamil Nowacki.

To zawodnik dobrze znany kibicom z ekstraligowych torów, głównie z Włókniarza Częstochowa, z którym m.in. zdobył w 2006 r. zdobył wicemistrzostwo Polski. Poprzedni sezon 29-latek spędził w Ostrovii (I liga), a przed obecnym podpisał kontrakt „warszawski” ze Spartą Wrocław. W Krakowie startował niedawno w eliminacjach Złotego Kasku, zajmując bardzo dobre, 4. miejsce.

-_ Uzgodniliśmy warunki kontraktu, trwa potwierdzanie zawodnika w PZM _– powiedział trener krakowskiej drużyny Adam Weigel.

Nowacki ma 16 lat, jest wychowankiem Stali Gorzów Wlkp. W tym tygodniu zajął 5. miejsce w półfinałowym turnieju krajowych kwalifikacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów i awansował do finału.

Materiał oryginalny: Nice PLŻ: Speedway Wanda Instal ma dwóch nowych zawodników - Gazeta Krakowska