Krzysztof Kowalski
Martin Meissner/Associated Press/East News
AS Roma obroniła zaliczkę z pierwszego meczu i awansowała do wielkiego finału Ligi Europy. Nicola Zalewski przeciwko Bayerowi Leverkusen wystąpił przez godzinę. To drugi z rzędu finał europejskich pucharów dla ekipy Jose Mourinho. W zeszłym sezonie Roma triumfowała w Lidze Konferencji.

Nicola Zalewski zagra w finale Ligi Europy

Pierwszą półfinałową potyczkę Roma wygrała 1:0. Jedyną bramkę dla zespołu Jose Mourinho zdobył Edoardo Bove.

Zalewski rewanż rozpoczął na ławce rezerwowych. Dość szybko pojawił się jednak na murawie. W 34. minucie zastąpił na boisku kontuzjowanego Leonardo Spinazzolę. Mecz toczył się pod dyktando Bayeru. Gospodarze oddali aż 23 strzały na bramkę Portugalczyka Patricio. Żaden nie znalazł drogi do siatki, chociaż sędzia przedłużył spotkanie aż o dziewięć minut.

W pierwszej połowie najbliżej celu był Moussa Diaby, który w 12. minucie trafił w poprzeczkę. Natomiast w końcówce dogodnej okazji nie wykorzystał Sardar Azmoun. Irańczyk oddał sytuacyjny strzał i nieznacznie chybił. Rzymianie w całym spotkaniu oddali tylko jedno uderzenie i to niecelne.

Finałowe spotkanie zostało zaplanowano na 31 maja. Decydujące starcie odbędzie się na Puskas Arena w Budapeszcie.

Bayer Leverkusen - AS Roma 0:0

Bayer: Hradecky - Tapsoba, Tah (86 Amiri), Hincapie - Frimpong, Demirbay, Palacios (80 Hlozek), Bakker (73 Adli) - Wirtz, Diaby - Azmoun.

Roma: Patricio - Ibanez, Mancini, Cristante - Spinazzola (34 Zalewski), Matić, Bove, Celik (78 Smalling) - Belotti (46 Wijnaldum), Abraham, Pellegrini.