Nieporadny Bayern. Lewandowski i spółka zdeklasowani przez Liverpool

krk
Imago Sport and News/East News
W półfinale towarzyskiego turnieju Audi Cup Bayern uległ Liverpoolowi 0:3. Bawarczycy zaprezentowali wakacyjną dyspozycję. Słabo zagrał także Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski, podobnie jak jego koledzy z drużyny, o starciu z The Reds będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Monachijczycy pierwszego gola stracili już w 7. minucie. Drogę do bramki Svena Ulreicha znalazł Sadio Mane. Optyczna przewaga Bayernu w pierwszej połowie nie przekładała się na sytuacje strzeleckie. Co więcej do szatni gracze Bayernu schodzili z dwubramkową stratą. W 34. minucie po ostrym wstrzeleniu piłki przez Alberto Moreno prowadzenie Liverpoolu podwyższył Mohamed Salah.

W drugiej odsłonie wynik meczu ustalił Daniel Sturridge, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

BRAMKA SADIO MANE

BRAMKA MOHAMEDA SALAHA

BRAMKA DANIELA STURRIDGE'A

W finale Audi Cup Liverpool zmierzy się z Atletico Madryt, które wygrało z Napoli 2:1. Rzutu karnego dla drużyny z Neapolu nie wykorzystał Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski rozegrał 63. minuty. Piotr Zieliński na boisku pojawił się w drugiej połowie. Finałowe starcie i mecz o 3. miejsce pomiędzy Bayernem i Napoli zaplanowano na czwartek.

Bayern Monachium - Liverpool FC 0:3 (0:2)

Bramki: Sadio Mane 7, Mohamed Salah 34, Daniel Sturridge 83

Bayern Monachium: Sven Ulreich - Rafinha, Javi Martinez, Mats Hummels, David Alaba (79 Marco Friedl), Thiago Alcantara (21 Renato Sanches), Corentin Tolisso (72 Arturo Vidal), Thomas Mueller, James Rodriguez (62 Kingsley Coman), Franck Ribery, Robert Lewandowski

Liverpool: Loris Karius - Trent Arnold (79 Jon Flanagan), Dejan Lovren, Joel Matip (67 Ragnar Klavan), Alberto Moreno, Jordan Henderson (68 Daniel Sturridge, 87 Dominic Solanke), Emre Can (46 Adam Lallana), Sadio Mane (46 Georginio Wijnaldum), Philippe Coutinho, Mohamed Salah (68 Marko Grujić), Roberto Firmino (67 Ryan Kent).

TOP 15 klubów z najwyższą frekwencją

Materiał oryginalny: Nieporadny Bayern. Lewandowski i spółka zdeklasowani przez Liverpool - Gol24