Łukasz Konstanty
Opracowanie:
Jannik Sinner odpadł w ćwierćfinale Wimbledonu.
Jannik Sinner odpadł w ćwierćfinale Wimbledonu. Fot. PAP/EPA/Adam Vaughan
Lider światowego rankingu tenisistów Jannik Sinner przegrał z rozstawionym z numerem piątym Daniiłem Miedwiediewem 7:6 (9-7), 4:6, 6:7 (4-7), 6:2, 3:6 w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Tym samym Rosjanin zrewanżował się Włochowi za porażkę, również w pięciu setach, w finale tegorocznego Australian Open.

Dziewiąty półfinał Miedwiediewa

28-letni Miedwiediew po raz dziewiąty awansował do wielkoszlemowego półfinału. W Londynie wyrównał najlepsze osiągnięcie sprzed roku. Jedyny triumf w imprezach tej rangi odnotował w 2021 roku w nowojorskim US Open.

W półfinale rywalem Miedwiediewa będzie rozstawiony z trójką i broniący tytułu Hiszpan Carlos Alcaraz, który we wtorek pokonał Amerykanina Tommy'ego Paula (13.). Bilans bezpośrednich meczów jest korzystny dla tenisisty z Półwyspu Iberyjskiego, który wygrał czterokrotnie i doznał dwóch porażek. Będzie to ich trzeci pojedynek podczas wielkoszlemowego Wimbledonu - w 2021 roku wygrał Miedwiediew, dwa lata później triumfował Alcaraz.

Sinner pozostanie liderem rankingu

Sinner, który w połowie sierpnia skończy 23 lata, przed rokiem w Londynie był w półfinale, więc straci 400 punktów rankingowych, ale mimo to utrzyma prowadzenie w klasyfikacji tenisistów niezależnie od końcowych rozstrzygnięć Wimbledonu.

Najprawdopodobniej siódmą lokatę w rankingu utrzyma z kolei Hubert Hurkacz, który z powodu kontuzji nie dokończył meczu drugiej rundy z Arthurem Filsem.