Nieudany początek sezonu biathlonistek. Polki bardzo daleko w Östersund

Daniel Ludwiński
Paweł Relikowski
Pierwsze w nowym sezonie zawody biathlonowego Pucharu Świata potoczyły się zupełnie nie po myśli naszych reprezentantek. W biegu na 15 km w Östersund najlepsza z Polek, Anna Mąka, była dopiero 45.

Na najdłuższym z dystansów nie biega się karnych rund, ale otrzymuje karną minutę za każdy niecelny strzał. W Szwecji Polki nie błysnęły na strzelnicy, co natychmiast zepchnęło je na odległe lokaty. Monika Hojnisz-Staręga, liderka naszej reprezentacji, zaliczyła cztery "pudła", a że na trasie biegowej również nie błysnęła, już świadoma tego, że karne minuty i tak nie dadzą jej dobrego miejsca, w końcowej klasyfikacji uplasowała się dopiero na 58. pozycji.

Warto przeczytać

Najlepszą z Polek w tej sytuacji była Anna Mąka, która z trzema błędami na strzelnicy zajęła 45. miejsce. Dwie lokaty niżej uplasowała się Kamila Żuk, zaś debiutująca w Pucharze Świata Magda Piczura była 83.

Zawody wygrała Czeszka Marketa Davidova, która jako jedyna była bezbłędna na strzelnicy.