Łukasz Żaguń
Na zdjęciu: Dusan Kuciak
Na zdjęciu: Dusan Kuciak Przemyslaw Swiderski
Piłkarze Lechii Gdańsk będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o drugim sparingu w tym okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Piotra Stokowca przegrali w Gniewinie z Hapoelem Beer Szewa 0:3.

W pierwszym sparingu Lechia zremisowała z Chojniczanką 1:1. To nie był porywający mecz w wykonaniu biało-zielonych. Niestety, ten środowy w Gniewinie też nie należał do udanych w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra Stokowca. Gołym okiem widać, że przed drużyną jeszcze bardzo dużo pracy w tym okresie przygotowawczym.

Biało-zieloni mieli swoje okazje w środę. Już w ósmej minucie akcję sam na sam z bramkarzem zmarnował Rafał Kobryń. Później jeszcze do siatki mógł trafić Lukas Haraslin. Jak to się zwykło mówić w piłce nożnej, niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 42. minucie Nigel Hasselbaink pewnym strzałem po ziemi pokonał Dusana Kuciaka.

Druga odsłona z kolei rozpoczęła się dla Lechii fatalnie. Już w drugiej minucie w polu karnym gdańskiego klubu najlepiej zachował się Naor Sabag, który w zasadzie tylko dostawił nogę.

Gwiazda siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet, Malwina Smarzek, nie jest już panną. 23-latka w miniony weekend zmieniła stan cywilny. Obecnie nazywa się Smarzek-Godek. Jej mąż natomiast to Przemysław. Co ciekawe, to właśnie jemu Malwina zawdzięcza... liczne tatuaże na ciele.

Malwina Smarzek wzięła ślub. Gwiazda reprezentacji Polski si...

Lechia miała idealną szansę na wyrównanie w 75. minucie. Filip Mladenović nie wykorzystał jednak rzutu karnego po faulu na Sławomirze Peszce. To jeszcze raz się zemściło.

W 76. minucie goście przeprowadzili zabójczy kontratak. Niv Zrihan strzałem od słupka pokonał Dusana Kuciaka. Biało-zieloni nic więcej zdziałać w tej batalii nie zdołali.

Sztab szkoleniowy Lechii mocno rotował składem w środowym meczu. Szansę gry otrzymało w sumie aż 21 piłkarzy gdańskiego klubu.

Teraz przed biało-zielonymi mecz kontrolny z AEK Larnaka z Cypru. Spotkanie to zaplanowane zostało na sobotę we Wronkach (godz. 17).

Lechia Gdańsk - Hapoel Beer Szewa 0:3 (0:1)
0:1 Nigel Hasselbaink (42)
0:2 Sabag (47)
0:3 Niv Zrihan (76)

Lechia: Dusan Kuciak - Rafał Kobryń (60. Paweł Żuk), Michał Nalepa (60. Filip Dymerski), Błażej Augustyn (60. Mario Maloca), Zarko Udovicić (60. Filip Mladenović) - Daniel Łukasik (60. Mateusz Cegiełka), Tomasz Makowski (60. Maciej Gajos), Patryk Lipski (60. Mateusz Sopoćko) - Lukas Haraslin (60. Sławomir Peszko), Artur Sobiech (49. Flavio Paixao), Egy Maulana Vikri (60. Mateusz Żukowski)