Niezły występ Jakuba Modera. Brighton ugrało punkt z Leicester City

Jakub Moder na stałe zagościł w składzie Brighton. Tym razem operował w środku pola przeciw Leicester City. Jego zespół zremisował na wyjeździe 1:1.

Moder zaczął bliżej lewej flanki. Na drugie 45 minut został przesunięty na prawą stronę. Miał swoje momenty. Jeszcze przed przerwą uratował Brighton, kiedy w ostatniej chwili dogonił Ademolę Lookmana i pozbawił go strzału z czystej pozycji (patrz poniżej).

Polak kilkukrotnie pokazał się do gry. Szkoda, że Neal Maupay swoją pazernością zabrał mu szansę na oddanie groźnego uderzenia. Szkoda też bardzo nieczystego strzału w akcji, po której sędzia odgwizdał spalonego.

Brighton straciło bramkę na początku drugiej połowy. Feralna akcja zaczęła się od nieudanej główki Modera. Trudno jednak winić Polaka za cokolwiek, bo zanim piłka wpadła do siatki to w polu karnym i jego okolicach wydarzył się szereg zdarzeń, za które odpowiadali głównie obrońcy oraz źle ustawiony pomocnik Steven Alzate.

W tym meczu Brighton miało przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki i w końcówce doprowadziło do wyrównania. Po wrzutce Maupay'a skuteczną główką popisał się zmiennik Danny Welbeck.

Leicester City - Brighton 1:1 (0:0)
Bramki: Daka 47' - Welbeck 82'
Żółte kartki: Burn

Leicester City: Schmeichel - Justin, Söyüncü, Amartey, Thomas - Tielemans, Dewsbury-Hall - Lookman (78' Soumare), Maddison, Barnes (64' Albrighton)- Daka (93' Perez).

Brighton: Sanchez - Veltman (77' March), Webster, Burn, Cucurella - Alzate (62' Welbeck), Groß (62' Lamptey), Mac Allister, Moder - Trossard, Maupay.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

PKO Ekstraklasa z zimowego snu zbudzi się już za dwa tygodnie, ale większość klubów rozgląda się jeszcze za wzmocnieniami. Kto może trafić do polskiej ligi tuż przed startem rundy? Sprawdźcie najnowsze przecieki transferowe.

Kto jeszcze trafi do PKO Ekstraklasy? Przecieki, spekulacje ...