MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nordic walking w woj. śląskim. Gdzie iść w weekend 8 - 9 czerwca. 3 najlepsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. śląskim warto uprawiać w wielu miejscach. Mimo to zachęcamy do wybrania szlaków, które zostały sprawdzone przez innych. Razem z Traseo wybraliśmy dla Was 3 atrakcyjne ścieżki nordic walking w woj. śląskim. Na każdy weekend przedstawiamy Wam nowy zestaw ścieżek do wyboru. Przekonaj się, co przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Ścieżki nordic walking w woj. śląskim

Jakie ścieżki nordic walking w woj. śląskim lubią mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, dzięki której każdy może zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo mamy dla Was 3 malownicze trasy nordic walking w woj. śląskim. Wybierz najciekawszą dla siebie.

Nim wyruszysz, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 08 czerwca w woj. śląskim ma być od 15°C do 25°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 14% do 49%. W niedzielę 09 czerwca w woj. śląskim ma być od 16°C do 24°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 13% do 43%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Niedzielne wybieganie: Łabędy-Ligota Łabędzka-Łabędy

  • Początek trasy: Zabrze
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 10,69 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 15 min.
  • Przewyższenia: 27 m
  • Suma podejść: 87 m
  • Suma zejść: 78 m

Antares poleca tę trasę

Sporo podbiegów i zbiegów no i masa błota na jednej z polnych dróg. Ale trasa miła :)
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌲🌤️ Trasa nordic walking: 4.Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich - trasa półmaratonu

  • Początek trasy: Bielsko-Biała
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 25,18 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 36 min.
  • Przewyższenia: 689 m
  • Suma podejść: 1 168 m
  • Suma zejść: 1 146 m

UltraBeskidSport poleca tę trasę

Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Odkrywanie Mikołowa

  • Początek trasy: Tychy
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 1,61 km
  • Czas trwania marszu: 46 min.
  • Przewyższenia: 58 m
  • Suma podejść: 93 m
  • Suma zejść: 118 m

Ireneusz poleca tę trasę

Zabytki Mikołowa.
Mikołów jest 40-tysięcznym miastem przemysłowym, położonym na południe od Katowic, w sąsiedztwie Rudy Śląskiej i Tychów. Przez miejscowość przepływa rzeczka Jamna. Dzieje miasta sięgają korzeniami okresu średniowiecza. Pierwsza wzmianka o osadzie pochodzi już z roku 1222, kiedy wspomina się kasztelana z Mikołowa. Rezydował on prawdopodobnie w niewielkim grodzie, znajdującym się być może w okolicach obecnego kościoła ewangelickiego i kapliczki św. Mikołaja. Miasto ukształtowało się jednak na terenach położonych nieco bardziej na południe. Pierwsza świątynia stanęła tutaj w XII wieku i miała za patrona św. Mikołaja. W drugiej połowie następnego stulecia, po przenosinach osady, wzniesiono nowy kościół, który wkrótce stał się siedzibą parafii pod wezwaniem św. Wojciecha. Od połowy XVI do połowy XVII wieku obiekt ten był użytkowany przez wyznawców luteranizmu. W latach 1843-1861 w Mikołowie zbudowano nowy, okazały kościół parafialny, którego patronem został św. Wojciech. Z tego powodu starej świątyni zmieniono wezwanie na Matki Bożej Śnieżnej. Mikołowski kościół Matki Bożej Śnieżnej leży na północ od zabytkowego Rynku. Jest orientowany, wzniesiony z kamienia łamanego. Cechy późnogotyckiej architektury pozwalają przypuszczać, że został nieco przebudowany pod koniec średniowiecza. Nawę zbudowano na planie prostokąta; do niej przylega wielobocznie zamknięte prezbiterium. Od strony zachodniej widzimy czworoboczną wieżę, która została wymurowana dopiero w XVIII wieku. Wnętrze jest jednonawowe. Znajdziemy w nim gotyckie kropielnice i chrzcielnicę, późnorenesansową ambonę, barokowe ołtarze. Przed kościołem warto zwrócić uwagę na zabytkową figurę św. Jana Nepomucena. Mikołowianie postawili ją tutaj w XVIII wieku, dziękując w ten sposób za przywrócenie wody w miejskiej studni.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jakie korzyści przynosi nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przy zachowaniu prawidłowej techniki, będzie przynosić wiele korzyści. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Nordic walking w woj. śląskim – co szczególnie warto zobaczyć w regionie?

Dwa unikalne w skali Polski szlaki turystyczne szczególnie warto polecić miłośnikom nordic walking na Śląsku. Są długie, ale łatwo podzielić je na odcinki i zdobywać po kolei w miarę ochoty i uznania – każdy odcinek jest pełen atrakcji.

Pierwszy z nich to Szlak Orlich Gniazd, prowadzący wśród najpiękniejszych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podążając nim, zobaczycie niezwykłe zamki, wzniesione w czasach Kazimierza Wielkiego do pilnowania polskiej granicy. Wielkie wrażenie robi zwłaszcza słynny Zamek Ogrodzieniec, uwieczniony na filmach i w serialach (możecie go zobaczyć np. w „Wiedźminie” od Netflixa). Warto też obejrzeć bliźniacze zamki w Mirowie i Bobolicach, z którymi wiąże się dziwna opowieść o dwóch braciach i czarownicy. Zamek w Bobolicach został odrestaurowany i obecnie mieści hotel, w którym można się zatrzymać.

Druga trasa, którą warto wybrać na weekendowe wycieczki nordic walking w woj. Śląskim, to Szlak Zabytków Techniki, łączący aż 43 miejsca związane z historią polskiego górnictwa, hutnictwa, energetyki, łączności i kolejnictwa. Na szlaku czekają na was zabytkowe kopalnie (np. Guido w Zabrzu), osiedla robotnicze, radiostacja w Gliwicach z najwyższa na świecie drewnianą wieżą, stary młyn, stacja wodociągowa i dwa muzea poświęcone browarom i browarnictwu. Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach z najdłuższym w Polsce podziemnym spływem łodziami po zalanej sztolni została nawet wciągnięta na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni