Nowy sponsor rugbystów Juvenii, którzy nawiązali współpracę...

Nowy sponsor rugbystów Juvenii, którzy nawiązali współpracę z Walijczykami

JACEK ŻUKOWSKI

Gazeta Krakowska

Juvenia Kraków pozyskała nowego sponsora, firme Smart Solutions

Juvenia Kraków pozyskała nowego sponsora, firme Smart Solutions ©Archiwum klubu

Juvenia Kraków przeżywa radosne dni. W sobotę odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując Budowlanych w Łodzi 48:10, a w poniedziałek podpisała umowę z nowym sponsorem.
Juvenia Kraków pozyskała nowego sponsora, firme Smart Solutions

Juvenia Kraków pozyskała nowego sponsora, firme Smart Solutions ©Archiwum klubu

To walijska firma Smart Solutions, zajmująca się rekrutacją pracowników do pracy na Wyspach Brytyjskich. W Polsce właśnie otwarła swe przedstawicielstwo.

Jednym z członków jej zarządu jest Iestyn Thomas, 33-krotny reprezentant kraju.
- Polska ma wszystko, by dołączyć do grona najlepszych drużyn – stwierdził. - Marzę o tym by Puchar Sześciu Narodów otworzył się na inne kraje, byśmy stworzyli prawdziwe mistrzostw Północnej Półkuli. Chętnie zobaczyłbym jakiś mecz Juvenii, a jeśli będzie taka wola, to nawet poprowadzę trening formacji młyna.

- Przy wyborze miejsca, w którym otworzymy nasze pierwsze biuro poza Wielką Brytanią, Polska była dla nas dość oczywistym wyborem. W naszych szeregach nie brakuje menedżerów znad Wisły, a Polacy stanowią również znaczący procent rekrutowanych przez nas pracowników. Są też jednymi z bardziej rzetelnych, godnych zaufania i obowiązkowych ludzi. Wielu naszych klientów, również działa na tutejszym rynku, więc tym bardziej jesteśmy dumni, że swoje miejsce znaleźliśmy właśnie w Krakowie – powiedział dyrektor zarządzający Smart Solutions Rob Webb, wyjaśniając też od razu zaangażowanie we współpracę z Juvenią. - W Smart Solutions wszyscy odczuwamy silną więź z rugby. W Walii wspieramy kilka lokalnych klubów, więc współpraca z Juvenią to po prostu wyraz naszej pasji i zaangażowania w rozwój dyscypliny. Chcemy mieć pozytywny wpływ na klub, zawodników, kibiców i całą lokalną społeczność skupioną wokół zespołu krakowskich rugbistów – podkreślił.

Oprócz finansowego wsparcia, które jest oczywiście ważne, prezes Juvenii Leszek Samel liczy na bardzo owocną współpracę z firmą, która wspiera lokalne drużyny na Wyspach Brytyjskich i w jej szeregach są ludzie mający szerokie kontakty w środowisku rugby.
- Uważam, że w klubie mamy ogromny potencjał – mówi Samel. - Walia to światowa potęga rugby, chcemy się od Walijczyków wiele nauczyć. Myślę tu o wymianie myśli szkoleniowej, stażach trenerskich i zawodniczych, wspólnych campach.

A młodzież Juvenii rzeczywiście ma się czym pochwalić – juniorzy zdobyli mistrzostwo Polski w odmianie 15 i 7-osobowej, dziewczęta też okazały się najlepsze w kraju. Chłopcy niebawem będą uczestniczyć w najbardziej prestiżowym turnieju na świecie – w odmianie 7-osobowej Dubai Sevens. Pojadą tam pod wodzą trenera Łukasza Kościelniaka. Michał Jurczyński i Bartłomiej Janeczko zadebiutowało już w I drużynie, będąc mocnymi ogniwami zespołu w Łodzi.


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej