Michał Skiba
Bartek Syta
To był zamach na przeciętność Legii Warszawa. Mistrzowie Polski rozbili Jagiellonię Białystok 3:0. Zasłużenie, w dobrym stylu, tworząc czasem naprawdę dobre akcje. Legioniści wybudzili się z zimowego snu w najlepszym dla siebie momencie, mając charakter Aleksandra Vukovicia na ławce rezerwowych.

8,5 - Radosław Cierzniak. Jak bramkarz w taki sposób broni rzut karny, to cóż więcej dodać. Poza tym nie za wiele pracy, pewne pojedyncze interwencje.

5- Marko Vesović. W drugiej połowie w katastrofalny sposób dopuścił do okazji Guilherme

7- Artur Jędrzejczyk. Są takie spotkania, gdy "Jędza" jest niemal wszędzie i bardzo wiele mu wychodzi. To był właśnie taki mecz reprezentanta Polski.

6,5 - William Remy. Gdyby wybił piłkę lepiej, może nie byłoby zagrania ręką Antolicia i rzutu karnego dla gości. W zasadzie występ bardzo poprawny. Jeden gest i wiedział, jak się ustawić względem Jędrzejczyka.

7 - Luis Rocha. Nie męczył dośrodkowaniami, jak potrafi to robić Adam Hlousek. W defensywie uważny, pilnował, by Jagiellonia dalej była tak niekreatywna w ofensywie, jak w ostatnich tygodniach.

5 - Domagoj Antolić. Ręka w polu karnym mocno zaniża ocenę. W środku pola nie przeszkadzał.

7,5 - Andre Martins. Jeden z najbardziej schowanych piłkarzy Legii, praktycznie w każdym spotkaniu. Pracuś środkowej strefy. Gdy dostał w końcu piłkę na osiemnastym metrze, to inteligentnie uderzył.

7,5 - Michał Kucharczyk. Wspaniała asysta do Sebastiana Szymańskiego po wcześniejszym opanowaniu piłki w tłoku. "Kuchy" w 42. minucie wyciągnął z akcji 110 procent. Wcześniej świetnie złożył się do główki po pięknym podaniu Carlitosa. Mógł więc zaliczyć w meczu z Jagą "1+1". Mimo zmarnowanej okazji w 71. minucie zagrał bardzo dobre zawody

7 - Kasper Hamalainen. Fin przez pierwsze 20 minut ani jednym zagraniem nie zaznaczył swojej obecności na boisku. Jego gra w zasadzie była sprowadzona do walki o górne piłki.

8,5 - Sebastian Szymański. Długo czekaliśmy na drugie trafienie Sebastiana Szymańskiego, ale było warto. Genialna podcinka, która była jedyną możliwą szansą na pokonanie Kelemena, ale tak oczywisty wybór był ekstremalnie trudny do zrealizowania. Poza golem, dużo pracy w środku pola, ofensywny pomocnik, który jednak często zachowuje się, jak piłkarz "Box to box".

6,5- Carlitos. Jedna świetna prostopadła piłka (górą) do Michała Kucharczyka to trochę mało jak na Hiszpana. W drugiej połowie nie wykorzystał wyśmienitej okazji na podwyższenie wyniku. Później zrehabilitował się efektowną asystą piętą przy trafieniu Andre Martinsa. Jednak robienie z Carlitosa klasycznej "dziewiątki" to chyba zła droga na wykorzystanie go w Legii.

Rezerwowi:

5 - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska i Miroslav Radović. Pojawili się na boisku w trakcie drugiej połowy i nie zdążyli się pokazać.