Olimp pokonał Viret i zagra w barażach o 1 ligę

Damian Kapinos
Olimp Grodków - Viret Zawiercie 24-23.
Olimp Grodków - Viret Zawiercie 24-23. Damian Kapinos
W tym meczu grodkowianie mogli zremisować, ale niżej niż 23-23, aby nie spaść automatycznie do 2 ligi piłkarzy ręcznych. Udało się wygrać, ale przez większość meczu nic tego nie zapowiadało, bo rywale mieli 3-4 bramki zaliczki.

Co prawda jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Michał Piech, ale potem jego zespół tylko przegrywał. Piech zmarnował karnego, a po trafieniach Mateusza Bugaja i Łukasza Szymańskiego goście wygrywali 5-2. Przed kolejnymi stratami gospodarzy ratował wracający do bramki Krzysztof Muszak. Jego dobra dyspozycja pozwoliła doprowadzić w 14. min do remisu, po rzucie Łukasza Gradowskiego.

W kolejnym fragmencie gry grodkowianie stracili jednak trzy bramki z rząd, tyle samo odrabiając za sprawą Sebastiana Kolanko i Pawła Chmiela. W końcówce pierwszej połowy przyjezdni raz jeszcze odskoczyli na 12-10, choć musieli sobie radzić w osłabieniu.

Po zmianie stron gospodarze wciąż grali w przewadze, której nie potrafili skutecznie wykorzystać. Co więcej gdy na ławce karę siedziało trzech zawodników Viretu, jego przewaga wzrosła o kolejne dwie bramki (14-10).

Przy kolejnych skutecznych interwencjach Muszaka grodkowianie zaczęli odrabiać straty i w 44 minucie po akcji Bogumiła Barana doprowadzili do remisu 18-18. Od tego momentu trwała wymiana ciosów, a przebieg gry był bardzo wyrównany. Kosztował jednak dużo zdrowia, a sędziowie nie żałowali kar. Lepiej w tych okolicznościach spisała się ekipa z Zawiercia, która na 7 min przed końcem objęła prowadzenie 23-20. Wydawało się, że goście spokojnie utrzymają prowadzenie do końcowej syreny, ale grodkowianie nie odpuścili.

W ostatnich pięciu minutach zdobyli cztery bramki z rzędu i za sprawą Tomasza Biernata objęli prowadzenie 24-23. Do zakończenia zawodów pozostało 14 sekund, a emocje sięgnęły zenitu. Piłkę mieli goście, ale raz jeszcze błysnął Muszak, który obronił próbę Tomasza Fugiela.

Teraz nasi szczypiorniści będą przygotowywać się do spotkań barażowych o 1 ligę mężczyzn. Ich rywalem będzie zwycięzca dwumeczu Żagiew Dzierżoniów – Vive II Kielce. Rozstrzygnięcie poznamy w najbliższą środę.

Olimp Grodków i Viret Zawiercie 24-23 (10-12)

Olimp: Muszak, Wiącek, Łągiewka - Koszyk, Kolanko 3, Matyszok, Żubrowski 1, Chmiel 6, Baran 3, T. Biernat 5, Gradowski 1, Bujak 2, Ogorzelec, Piech 3, Klimków, Maciejewski,. Trener Piotr Mieszkowski.

Viret: Mentel, Koła - I. Zagała, S. Zagała 2, Salamon, Szymański 4, Bugaj 1, Fugiel 8, Komalski 4, Kurzawa,Biernacki, Makaruk, Danysz 1, Kurełek 3, Kapral. Trener Krzysztof Adamuszek.

Sędziowie: Damian Demczuk i Tomasz Rosik (Lubin).
Kary: Olimp - 8 minut; Viret 22 min.
Widzów 290.

Materiał oryginalny: Olimp pokonał Viret i zagra w barażach o 1 ligę - Nowa Trybuna Opolska