1 1 połowa

Radomiak Radom

2

0 1 połowa

• Bardzo ciekawy mecz oglądaliśmy dziś w Grudziądzu! Po pierwszej połowie Olimpia prowadziła 2:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Omran Haydary. Niewiele brakowało jednak, aby Radomiak wywiózł z terenu rywala komplet punktów! Gola kontaktowego zdobył z rzutu karnego Leandro, w końcówce wyrównał Mateusz Michalski, a już w doliczonym czasie gry Olimpię przed porażką uratował Łukasz Sapela, znakomicie broniąc strzał Patryka Mikity. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, zapraszamy na kolejne relacje z Fortuna 1 Ligi na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu, Olimpia remisuje z Radomiakiem 2:2!

• Radomiak mógł wygrać ten mecz, ale Łukasz Sapela uratował Olimpię, świetnie broniąc strzał Patryka Mikity!

• Kartką ukarany również Damian Jakubik.

• Mohamed Medfai szybko zarobił żółtą kartkę.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Joao Augusto, wchodzi Mohamed Medfai.

• Adam Banasiak ukarany żółtą kartką.

• Wbiegł z piłką w pole karne Joao Augusto, miał dobrą okazję na gola, lecz uderzył niecelnie!

• Odpowiadają gospodarze. Uderzał Maloku, ale był to strzał niecelny.

• Mamy remis! Akcję skrzydłem przeprowadził Patryk Mikita, dograł do Mateusza Michalskiego, a rezerwowy Radomiaka pokonał Łukasza Sapelę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RADOMIAKA! MATEUSZ MICHALSKI!

• Konrad Handzlik jest już poza boiskiem. Zastąpił go Ricky van Haaren.

• Konrad Handzlik huknął sprzed pola karnego, piłka przeszła tuż nad bramką!

• Ostatnia zmiana w Radomiaku. Kończy występ Michał Kaput, wchodzi Mateusz Michalski.

• Michał Kaput wpadł z piłką w pole karne, lecz ostatecznie poradzili sobie z nim obrońcy Olimpii.

• Olimpia gra coraz bardziej nerwowo. Teraz w świetnej sytuacji mogli znaleźć się Patryk Mikita i Maciej Górski, lecz sędzia odgwizdał spalonego.

• Leandro w zeszłym sezonie popisał się hat-trickiem w meczu z Olimpią Grudziądz, jeszcze w drugiej lidze. Teraz pomocnik Radomiaka pewnie wykorzystał rzut karny i zdobył gola kontaktowego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RADOMIAKA! LEANDRO!

• RZUT KARNY DLA RADOMIAKA! RĘKĄ PO AKCJI PATRYKA MIKITY ZAGRAŁ SEBASTIAN KAMIŃSKI!

• Mikita był niepilnowany przed polem karnym i groźnie uderzał na bramkę Sapeli. Piłka przeszła nieznacznie nad poprzeczką!

• Żółtą kartką ukarany Michał Kaput.

• Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Robert Ziętarski, za niego Maciej Kona.

• Z dystansu uderzał teraz Leandro. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Trzecia żółta kartka w tym spotkaniu. Sędzia upomniał Łukasza Bogusławskiego.

• Gorąco zrobiło się pod bramką Olimpii. Wybił piłkę Lukas Duriska.

• W przerwie mamy zmianę w drużynie Radomiaka. Nie wrócił na boisko Damian Nowak, pojawił się na nim Maciej Górski.

• Znów gramy!

• Wszystko wskazuje na to, że lider Fortuna 1 Ligi po raz drugi z rzędu zazna goryczy porażki! Olimpia Grudziądz w pierwszej połowie meczu z Radomiakiem wyraźnie przeważała - dobre okazje na gola mieli Robert Ziętarski, Elvir Maloku i Ariel Wawszczyk. Ostatecznie dwa gole zdobył jednak najlepszy strzelec zespołu i całej ligi, Omran Haydary. Najpierw wykorzystał on rzut karny po zagraniu ręką jednego z rywali, a potem dobrze wykończył kontrę gospodarzy.

• Koniec pierwszej połowy!

• Dwie minuty doliczył arbiter do pierwszej części meczu.

• Omran Haydary podwyższa prowadzenie Olimpii i drugi raz trafia do siatki! tym razem gospodarze wyprowadzili świetną kontrę, a ich najlepszy strzelec wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Kochalskim i przelobował bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA OLIMPII! OMRAN HAYDARY!

• Makowski bardzo często próbuje dziś strzałów z dystansu. Teraz próbował dwukrotnie, lecz za każdym razem czujny był Sapela.

• Pierwsza żółta kartka dla gracza Olimpii. Upomniany Robert Ziętarski.

• Omrar Haydary w takich sytuacjach w tym sezonie praktycznie się nie myli! Najlepszy strzelec Olimpii wykorzystał "jedenastkę", trafiając do siatki po raz dziewiąty w tym sezonie!

• Mamy zmianę w zespole Radomiaka. Z powodu kontuzji boisko musi opuścić Dawid Abramowicz. W jego miejsce Adam Banasiak.

• RZUT KARNY DLA OLIMPII GRUDZIĄDZ!

• Kontra gości zakończona kolejnym strzałem Makowskiego. Tym razem gracz Radomiaka został zablokowany przez jednego z rywali.

• Rafał Makowski próbował szczęścia z rzutu wolnego. Uderzał z około 30 metrów, piłka przeszła obok słupka.

• Olimpia o krok od gola! Świetną szansę miał Ariel Wawszczyk, lecz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego posłał piłkę głową tuż obok bramki!

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Przez sędziego upomniany Dawid Abramowicz.

• Dośrodkowanie Patryka Mikity w kierunku Damiana Nowaka, napastnika Radomiaka ubiegł Sapela.

• Dominik Frelek dopadł do piłki wybitej z pola karnego po rzucie rożnym. Jego strzał był bardzo niecelny.

• Od razu odpowiada Olimpia. Uderzał z ostrego kąta Augusto, lecz na posterunku był Kochalski.

• Rafał Makowski uderzył z linii pola karnego. Na wysokości zadania stanął Sapela!

• Malku przewrócił się w polu karnym Radomiaka, nie dostrzegł tam jednak faulu arbiter.

• Odpowiada wreszcie Radomiak. Sprzed pola karnego strzelał Patryk Mikita, ale piłkę spokojnie złapał Sapela.

• Jeszcze jedna szansa na gola dla Olimpii! Na wysokości zadania stanął jednak Mateusz Kochalski, broniąc uderzenie Elvira Maloku!

• Naciskają gospodarze. Tym razem sprzed pola karnego próbował Joao Augusto, lecz piłka przeszła wysoko nad bramką.

• Z dystansu uderzał teraz Robert Ziętarski. Niewiele brakowało do szczęścia - strzał był minimalnie niecelny.

• Pierwsza niezła okazja w tym meczu - Omran Haydary dograł piłkę w pole karne do Konrada Handzlika, ale jego uderzenie było za lekkie, aby zagrozić bramce Radomiaka.

• Radomiak miał dwa rzuty rożne, ale nie przyniosły one większego zagrożenia. Za drugim razem piłka wylądowała w rękach Łukasza Sapeli.

• Pierwsza akcja Olimpii przerwana przed polem karnym przez obrońców gości.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się jeszcze w 2 lidze. W Radomiu padło wtedy aż sześć goli - gospodarze wygrali 4:2, a bohaterem spotkania został Leandro, który ustrzelił wówczas hat-tricka. Dziś także pomocnik Radomiaka może być jedną z kluczowych postaci. W Grudziądzu to Olimpia zwyciężyła jednak 1:0.

• Radomiak Radom to niewątpliwie największa sensacja tego sezonu w Fortuna 1 Lidze. Beniaminek wszedł do wyższej klasy rozgrywkowej z ogromnym przytupem, a w efekcie znalazł się na pozycji lidera. Drużyna Dariusza Banasika wygrała sześć kolejnych spotkań ligowych, była niepokonana przez osiem gier, lecz w poprzedni weekend ta imponująca seria dobiegła końca, bo Radomiaka pokonało Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dziś goście będą chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę i utrzymać pozycję lidera.

• Olimpia Grudziądz jest beniaminkiem, w tym sezonie zmieniła już trenera, ale pod wodzą Jacka Trzeciaka radzi sobie do tej pory bardzo dobrze. W tej chwili zawodnicy z Grudziądza znajdują się na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Ostatnio przegrali co prawda z GKS-em Bełchatów, lecz wcześniej byli niepokonani w pięciu kolejnych spotkaniach ligowych. Olimpia była lepsza między innymi od Stomilu Olsztyn, GKS-u Tychy i Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

• Oto podstawowa jedenastka oraz rezerwowi Olimpii Grudziądz:

• Oto, jak prezentuje się skład oraz ławka rezerwowych Radomiaka:

• Czas na kolejny mecz 14. kolejki Fortuna 1 Ligi. Będzie nim starcie dwóch beniaminków - Olimpia Grudziądz podejmie Radomiaka Radom. Początek tego spotkania już o godzinie 17:00 - zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!

DW

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Krzysztof Kapica

Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom ONLINE. W 14. kolejce Fortuna 1 Liga Radomiak Radom zagra z Olimpią w Grudziądzu. Początek tego meczu w sobotę o godzinie 17. Zobacz, gdzie będzie transmitowany mecz oraz zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL!

Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom ONLINE

W meczu dwóch beniaminków pierwszej ligi trudno wskazać faworyta tego meczu. Własne boisko przemawia za gospodarzami. Za Radomiakiem przemawia wyższe miejsce w tabeli. Radomiak jest liderem tabeli z 26 punktami na koncie, Olimpia zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 20 punktów.

Oba zespoły, do sobotniego meczu przystąpią podrażnione porażkami w poprzedniej kolejce.
Radomiak przegrał na własnym boisku 1:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z kolei Olimpia przegrała 0:1 z PGE GKS w Bełchatowie. Drużyna z Radomia może sądzić, że ma duże szanse na zwycięstwo. W Grudziądzu pauzować będzie dwóch kluczowych stoperów. Damian Ciechanowski ma kontuzję, natomiast Remigiusz Szywacz jest zmuszony pauzować za nadmierną liczbę żółtych kartek.

Grudziądzanie mają jednak czymś straszyć. Po ich stronie gra niezwykle skuteczny Omran Haydary, który przewodzi w klasyfikacji strzelców z ośmioma trafieniami na koncie. Jeśli szukać w tym zestawieniu piłkarzy Radomiaka, najlepszy jest Patryk Mikita, który w tym sezonie ma już na koncie pięć goli.

W obecnej kadrze lidera Fortuna 1 Liga znajduje się aż trzech zawodników, którzy w przeszłości byli związani z Olimpią Grudziądz. Najbardziej znaną postacią jest Adam Banasiak. 29-letni pomocnik przy Piłsudskiego 14 występował od wiosny 2013 roku, aż do końca sezonu 2016/2017.

Te drużyny spotkały się ze sobą tylko w dwóch oficjalnych spotkaniach. W ubiegłym sezonie raz wygrała Olimpia, a raz Radomiak.

Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom TRANSMISJA TV

Początek meczu Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom w sobotę, 19 października o godz. 17:00. Nie zaplanowano transmisji telewizyjnej z tego meczu. Właściciel praw zdecydował, że w sobotę na ekranach telewizorów obejrzymy mecz Warty Poznań, który rozpocznie się 45 minut później. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.