Olimpia-Beskid wygrała w Jeleniej Górze

Jerzy Filipiuk
W meczu 3. kolejki play-out (o miejsca 9.-12.) superligi piłkarek ręcznych Olimpia-Beskid Nowy Sącz wygrała na wyjeździe z KPR Jelenia Góra 35:30.

Sądeczanki prowadziły przez całe spotkanie. Grały bardzo dobrze w obronie. Świetnie w bramce spisywała się Karolina Szczurek. Przewaga przyjezdnych na przemian rosła i malała. W 36 minucie wynosiła aż 9 bramek (było 10:19).

W drugiej połowie podopieczne trenerki Lucyny Zygmunt zarobiły 10 minut kar (w całym meczu 12), ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Ekipa KPR zarobiła łącznie 6 minut kar.

KPR Jelenia Góra – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:35 (8:16)

Bramki: Kobzar 9, Tomczyk 6, Bilenia 3, A. Mączka 3, Winiarska 3, M. Mączka 2, Załoga 2, Grobelska 1, Jasińska 1 – Leśniak 8, Nocuń 8, Stelmach 5, Stokłosa 5, Lesik 3, Płachta 3, Smbatian 2, Wielocha 1.

Materiał oryginalny: Olimpia-Beskid wygrała w Jeleniej Górze - Dziennik Polski