Olimpijczycy z Tokio gwiazdami 4. Memoriału Wiesława Maniaka [DUŻO ZDJĘĆ]

Jakub Lisowski
Olimpijczycy z Tokio gwiazdami 4. Memoriału Wiesława Maniaka
Olimpijczycy z Tokio gwiazdami 4. Memoriału Wiesława Maniaka Andrzej Szkocki
Kilka bardzo dobrych wyników odnotowano w trakcie 4. Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie. Impreza tradycyjnie rozegrana została na Stadionie im. Wiesława Maniaka przy ul. Litewskiej i tradycyjnie była fajna atmosfera dla uczestników.

Przed zawodami można było szykować się na kilka ciekawych wydarzeń i takie były, choć akurat liderzy szczecińskiej lekkoatletyki spisali się słabiej.

- Tydzień bez treningów zrobił swoje – przyznał po zawodach brązowy medalista olimpijski w biegu na 800 m Patryk Dobek z MKL Szczecin.

Dobek w swojej konkurencji biegł po swojemu, ale finiszował bez tchu i mocy. Zajął 8. miejsce z przeciętnym czasem. Lepiej wypadł – ale też bez zachwytów – Michał Rozmys (Barnim Goleniów), który uplasował się na 5. pozycji. Wygrał Australijczyk Peter Bol, który zdominował rywalizację.

Drugie miejsce w skoku o tyczce zajął Piotr Lisek (OSOT Szczecin), ale też trudno mówić o sukcesie. Lisek zawody memoriałowe wygrywał w poprzednich latach i teraz też mógł, bo konkurs stał na słabszym poziomie. Ale trzy próby na wysokości 5,60 były spalone, więc tylko 2. pozycja. Wygrał Brytyjczyk Harry Coppell – 5,60 w trzeciej próbie. Robert Sobera (Wrocław) i Paweł Wojciechowski (Bydgoszcz) zaliczyli tylko 5,35.

Dużo radości było po biegu panów na 400 m. Kibice mogli obserwować Kajetana Duszyńskiego (AZS Łódź) i Dariusza Kowaluka (AZS Warszawa), czyli złotych medalistów olimpijskich z Tokio ze sztafety mieszanej. W Szczecinie obaj potwierdzili świetną formę. Wygrał Duszyński, przed Kowalukiem. Czas zwycięzcy – 45,31 s. i drugiego – 45,44 s. to nowe rekordy życiowe. Widać było, że obaj nie dowierzali w osiągnięte wyniki. Trzeci był inny olimpijczyk – Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź).

Z życiówką na metę biegu na 200 m wpadła Pia Skrzyszowska (AZS Warszawa). 21-latka miała czas 23,05 s. Skrzyszowska wygrała też bieg na 100 m, więc zarazem najlepsza była w memoriałowym dwuboju (liczyły się biegi na 100 i 200 m). Na szóstym miejscu sklasyfikowano Wiktorię Grzyb z MKL Szczecin. U panów najlepszy był Reece Prescod z Wielkiej Brytanii.

Dodajmy, że pierwszą konkurencją 4. Memoriału Wiesława Maniaka był bieg sztafetowy dla lokalnych grup amatorskich. Wygrał zespół Wieczornego Biegania w składzie: Sebastian Lipertowicz, Karolina Trojga, Agata Prokop i Adrian Kapłanek.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0