Onico Warszawa - PGE Skra Bełchatów 2:3. Bartosz Kurek zagra w Łodzi [ZDJĘCIA]

Dariusz Kuczmera
Mistrzowie Polski PGE Skra Bełchatów prowadzili już 2:0 z Onico w Warszawie. Bartosz Kurek nie był w stanie zatrzymać bełchatowian. Wicelider PlusLigi był w opałach do końca. Po dramatycznym tie-breaku PGE Skra wygrała mecz 3:2. W ostatniej akcji Jakub Kochanowski zablokował Bartosza Kurka.

Przełomowy moment w pierwszym secie miał miejsce przy stanie 19:19. Wtedy Milan Katić zdobył dwa ważne punkty po ataku i asie serwisowym. Kolejny atak Milada Ebadipoura sprawił, że PGE Skra prowadziła 22:19. Przy stanie 23:21 dwa błędy w ataku popełnił Bartosz Kurek.

W drugim secie PGE skra prowadziła 16:6, 18:10, 20:12 i Onico było blisko nokautu. Seta zakończył zepsutą zagrywką były siatkarz PGE Skry Nikołaj Penczew.

W trzecim secie gospodarze otrząsnęli się z przewagi bełchatowian, uzyskali przewagę 20:15. W końcówce były jednak wielkie emocje. Bełchatowianie wyrównali na 23:23. Onico miało piłki setowe, ale nasi mistrzowie potrafili wyrównać na 24:24, 25:25, 26:26. Cóż to był za mecz. Potrójny blok bełchatowian na Bartoszu Kurku daje nam piłkę meczową. 27:26 dla PGE Skry. Niestety, zagrywka w aut i jest 27:27. Dalej obserwujemy akcje cios za cios. Jest 28:28 po ataku Renee Teppana. Znów bełchatowianie psują zagrywkę, a Bartosz Kurek atakuje po skosie i Onico wygrywa 30:28.

Wygrana trzeciego seta podziałała na Onico mobilizująco. W czwartej partii gospodarze nie dali szans PGE Skrze.

A zatem tie-break. Wyrównana była ostatnia partia. Notujemy wynik 6:6, 7:7, 8:8, 9:9. Punkt za punkt. Na prowadzenie 10:9 wychodzą bełchatowianie. Po chwili znów remis i znów prowadzenie PGE Skry 11:10. Wyrównał Bartosz Kurek. Atakuje Renee Teppan i prowadzimy 12:11. Oczywiście po chwili jest remis po ataku Piotra Łukasika. Czas wziął Roberto Piazza. Atakuje Bartosz Kurek, wideoweryfikacja potwierdza, że zdobył punkt prawidłowo - 13:12 dla Onico. Bartosz Kurek zagrywa w siatkę, jest remis 13:13. Przegrywamy kolejną akcję, Onico ma piłkę meczową. Milan Katić atakuje w boisko, po chwili to samo robi Renee Teppan. PGE Skra prowadzi 15:14. Teraz Stephane Antiga prosi o czas. Dotykamy siatki i jest znów remis 15:15. Renee Teppan zdobył punkt, kolejna akcja dla Onico - 16:16. Atakuje Renee Teppan i jest 17:16. Piłka meczowa dla PGE Skry. Jakub Kochanowski blokuje Bartosza Kurka. Gospodarze protestują, jest wideoweryfikacja. Sędziowie utrzymują punkt dla PGE Skry. Wygrywamy po wielkim meczu.

Bartosz Kurka obejrzymy w Sport Arenie 2 marca. Onico Warszawa w 23 kolejce PlusLigi jest tego dnia gospodarzem meczu z Treflem Gdańsk, ale z powodu braku hali mecz został przeniesiony do Łodzi.

Onico Warszawa - PGE Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 17:25, 30:28, 25:16, 16:18)
PGE Skra: Milad Ebadipour, Jakub Kochanowski, Renee Teppan, Milan Katić, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (l) oraz Kamil Droszyński, Piotr Orczyk, Hubert Węgrzyn. Trener: Roberto Piazza.

Inne mecze: Resovia - Trefl Gdańsk 3:1, Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:1, Cuprum Lubin - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3, Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn 2:3, GKS Katowice - Chemik Bydgoszcz 3:1.