ONICO Warszawa pokonało MKS Będzin na Torwarze. MVP został Andrzej Wrona

red/bill
W meczu z MKS Będzin MVP spotkania wybrano środkowego ONICO Warszawa Andrzeja Wronę. sylwia dabrowa / polska press
Zgodnie z planem ONICO Warszawa odprawiło z kwitkiem MKS Będzin. Stołeczny zespół w 20. kolejce PlusLigi wygrał na Torwarze 3:0 i umocnił się na pozycji wicelidera. Najlepszym graczem meczu wybrano środkowego gospodarzy Andrzeja Wronę.

W porównaniu do ostatniego ligowego meczu siatkarze ONICO rozpoczęli spotkanie z MKS z jedną zmianą w wyjściowym składzie – duet środkowych stworzyli tym razem Wrona i Nowakowski. Poza nimi na parkiecie Torwaru zobaczyliśmy Kurka, Łukasika, Brizarda, Kwolka oraz Wojtaszka. Goście rozpoczęli m.in. z Lukasem Tichackiem oraz znanym z występów w Warszawie Michałem Poterą.

Onico Warszawa - MKS Będzin [14.02.2019] ZDJĘCIA z trybun. K...

Mecz od dobrego ataku ze środka rozpoczął Nowakowski. Z początku gra toczyła się rytmem punkt za punkt, a gracze ONICO odskoczyli rywalom po serii efektownych bloków (8:5). Goście nie składali broni – dystans starali się zmniejszać Faryna oraz dobrymi serwisami Ratajczak (13:13). Przełomowym momentem była akcja przy stanie 16:15, kiedy to piękną obroną popisał się Łukasik, a w kontrze dobrze kiwnął Kwolek. Od tego momentu warszawianie przejęli kontrolę nad setem, powiększając przewagę do czterech punktów (22:18). W końcówce będzinianom udało się jeszcze zablokować atak Kurka (23:21), jednak po chwili zwycięstwo ONICO dała zepsuta zagrywka Buchowskiego (25:22).

Początek drugiej partii to wojna na asy serwisowe Kwolka i Langloisa, którzy w ten sposób zdobyli po dwa punkty. Po chwili świetnym serwisem popisał się również Nowakowski, dając ONICO pierwszą większą przewagę (7:5). W kolejnych minutach dalej decydowała zagrywka – asami popisali się Kurek (10:6) oraz Fornal (10:8). Podobnie jak w pierwszej partii, graczom ONICO udało się na dobre przełamać gości w połowie seta, kiedy to w jednej z akcji świetnie bronił Wojtaszek, a w kontrze atakował Łukasik (15:11). Stołeczni złapali dobry rytm, a trener Antiga w kolejnych minutach sięgał po rezerwowych – Penczewa i Araujo. W końcówce stołeczni dołożyli jeszcze kilka punktów blokiem, a grę zakończył atakiem ze środka Wrona (25:20).

Od początku trzeciego seta na parkiecie w zespole ONICO pozostali Penczew i Araujo. Grę lepiej rozpoczęli goście (2:4), jednak stołeczni po asie Kwolka szybko odrobili straty (5:5). Tym razem gra obu zespołów falowała, a set przyniósł najwięcej emocji. Kolejnymi asami popisali się Brizard (8:7) oraz Fornal (9:11). ONICO wyrównało po bloku Wrony (11:11), następnie asa zagrał Araujo (14:12). Goście wyrównali po dobrej kontrze Fornala (16:16), jednak po chwili było już 20:17 dla gospodarzy. MKS odpowiedział jednak ponownie asami Fornala (20:20). W końcówce siatkarzom ONICO udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – świetnie blokował Wrona (22:20), a mecz asem serwisowym zakończył Kwolek (25:22). Statuetka MVP trafiła w ręce środkowego ONICO – Andrzeja Wrony.