Maksymilian Dyśko
Rezerwy Lecha Poznan zremisowały przed własną publicznością z GKS Jastrzębie.
Rezerwy Lecha Poznan zremisowały przed własną publicznością z GKS Jastrzębie. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl
Tydzień temu podopieczni Artura Węski zremisowali przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków 2:2. W ramach 33. kolejki lechici podejmowali GKS Jastrzębie i zremisowali to spotkanie 1:1. Podczas niedzielnej rywalizacji pożegnano Łukasza Radlińskiego, który w drugim zespole Lecha Poznań spędził ostatnie cztery sezony. 39-letni bramkarz został zmieniony w 1. minucie i tym samym rozegrał w barwach Kolejorza 11. spotkań.

Pierwsza połowa dla lechitów

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. W 12. minucie spotkania Filip Wilak rozpoczął całkiem niezłą akcję, która zakończyła się strzałem. Najlepszy strzelec rezerw Lecha Poznań ograł dwóch rywali, podał do Bruno Żołądzia, ten uruchomił Maksyma Czekałę, który odegrał do Wilaka, lecz uderzenie 19-letniego skrzydłowego zostało zablokowane. Goście szybko odpowiedzieli kilkoma składnymi akcjami, które zakończyły się interwencjami Adama Stachowiaka.

W 25. minucie Jakub Antczak dośrodkował piłkę w pole karne do nadbiegającego Filipa Wilaka, lecz defensor GKS’u uprzedził lechitę i skierował szczupakiem piłkę do własnej bramki. Autorem samobójczego trafienia został Dawid Witkowski. Pod koniec pierwszej połowy kapitalnie z piłką zabrał się Norbert Pacławski, który podał do Jakuba Antczaka na lewe skrzydło. Jego strzał został zablokowany, ale futbolówka trafiła pod nogi Wilaka, lecz tym razem zabrakło szczęścia i lechici wywalczyli jedynie rzut rożny.

Maksym Czekała najlepszy na boisku. Debiut Nadolskiego

Po zmianie stron podopieczni trenera Artura Węski ruszyli do ataku, by podwyższyć prowadzenie. W 57. minucie Maksym Czekała posłał piłkę do Filipa Wilaka, lecz ten wytrącony z rytmu po kontakcie z obrońcą, przeniósł futbolówkę nad bramką. Goście szybko odpowiedzieli. Przemysław Lech próbował zaskoczyć Stachowiaka, ale strzał zatrzymał się na poprzeczce lechitów. W 68. minucie trener Artur Węska postanowił dać szansę Aleksandrowi Nadolskiemu. Tym samym 18-letni pomocnik zadebiutował na szczeblu centralnym.

W 77. minuncie goście przeprowadzili groźny atak i piłka nieznacznie minęła bramkę lechitów. Podopieczni trenera Grzegorza Kurdziela w końcu dopięli swego. Daniel Stanclik wykorzystał podanie z prawej strony i wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości. Chwilę później debiutujący na szczeblu centralnym Nadolski, huknął z dystansu, ale futbolówka zatrzymała się na słupku. Pod koniec spotkania dogodną sytuację do strzelenia bramki miał jeszcze Norbert Pacławski, lecz ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Lech II Poznań – GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)

Bramki: Dawid Witkowski 26. (sam.) – Lech II, Daniel Stanclik 82. - GKS Jastrzębie

Lech II: Radliński (1. Stachowiak) – Zagórski, Tomaszewski, Tudruj, Kukułka – Żołądź, Czekała (71.Gogół), Pawłowski, Antczak (71. Gogół) – Wilak (71.Pietrzak), Pacławski (87. Olejnik)

GKS Jastrzębie: Drazik – Klimkiewicz (46. Ali), Lech, Vaz, Witkowski – Gołuch (70. Kozłowski), Stanclik, Guliherme, Szymczak (69. Jadach) – Zacharczenko, Mucha

Żółte kartki: Zagórski 15., Pacławski 27., Czekała 67. – Lech II, Szymczak 29., Ali 69. - GKS Jastrzębie

Frekwencja: 152

Sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin)

Oceny zawodników Lecha II: Stachowiak (6) – Zagórski (6), Tomaszewski (6), Tudruj (7), Kukułka (6) – Żołądź (6), Czekała (8), Pawłowski (6), Antczak (7) – Wilak (7), Pacławski (7), Nadolski (6), Gogół (6), Pietrzak (7)