Ostra końcówka Pogoni. Podcięła Sokołowi skrzydła

kmb
IV liga. Do końcowego rezultatu - i przedłużenia serii Pogoni - najmocniej przyczynili się zawodnicy grający z numerem 4 na koszulkach.

Była 87. minuta meczu. Skrzydłem przedarł się Mateusz Kowalczyk z Pogoni (nr 4), dośrodkował w pole karne, a tam niefortunnie piłkę przeciął i skierował do własnej bramki Michał Kowalczyk (nr 4). Zrobiło się 1:1. Nie minęło pięć minut, a znów zaznaczył swoją obecność Mateusz Kowalczyk, który wykorzystał składną akcję po przejęciu piłki w środku pola przez wprowadzonego na murawę chwilę wcześniej Maksymiliana Johannssena. Ten podał do Mateusza Hamera, który dośrodkował do Igora Walczaka. A Walczak przytomnie odegrał do lepiej ustawionego Kowalczyka i tym samym komplet punktów wywalczony przez gospodarzy stał się faktem.

To już ósmy kolejny mecz bez przegranej. A Sokół ugrzązł w dolnej strefie tabeli zagrożonej degradacją, znów prowadząc przez większość część meczu i znów, po raz drugi z rzędu, tracąc dwa gole po 85. minucie (ostatnio w ten sposób zwyciężył Hutnik Szczecin). Teraz, po otwierającym wynik meczu trafieniu Adriana Rutkowskiego w 10. minucie (asystował...Michał Kowalczyk) drużyna gości nie potrafiła pójść za ciosem, choć szanse ku temu były.

- Mówi się, że nic dwa razy się zdarza, a jednak - powiedział Zbigniew Marcinkowski, kierownik Sokoła. - Dobitnie pokazują to nasze mecze z Hutnikiem i teraz z Pogonią. Szkoda. Niby prowadzimy przez praktycznie cały mecz, a jednak ostatecznie przegrywamy. O poprawienie nastrojów w ostatnim meczu rundy będzie ciężko, bo gramy z liderem. Ale nie poddamy się - dodał.

- Mieliśmy kilka sytuacji, by ten mecz rozstrzygnąć na naszą korzyść już wcześniej - mówił z kolei Grzegorz Wawreńczuk, grający trener Pogoni. - Graliśmy długą piłką, staraliśmy się odciąć Sokoła od kontr. Poskutkowało. Dużo dali też od siebie nasi zmiennicy - podsumował.

Pogoń Połczyn Zdrój - Sokół Karlino 2:1 (0:1) 0:1 Rutkowski (10.), 1:1 Michał Kowalczyk (87. samobójcza), 2:1 Mateusz Kowalczyk (90+2).
Pogoń: W. Ostrowski - Szczygieł, R. Woszczyński, Szczesny, Mazur, Wawreńczuk (89. Johannssen), Mateusz Kowalczyk, Bugała (63. Pawlikowski), Hamer, S. Woszczyński, Walczak (90+3 Gołuński).
Sokół: Ignatowicz - K. Tomczyk, Michał Kowalczyk, Rodak, J. Tomczyk (85. Jermołowicz), Rutkowski, Becmer, Klimkowski, K. Gozdal (70. T. Ostrowski), Redwański, M. Gozdal.