Paraolimpiada 2016. Sukcesy Polaków w Rio, w tym tarnowianina

(łm)
Michał Derus
Michał Derus Andrzej Banaś
Sukcesy polskich zawodników podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Alicja Fiodorow zdobyła srebrny medal na 100 metrów. Uzyskała 12,46 s, do pierwszej Amerykanki Deji Young straciła 0,31 s. To szósty medal igrzysk paraolimpijskich zawodniczki z Kozienic.

W Londynie była druga na 200 m i trzecia na 400 m, w Pekinie wywalczyła srebro na 200 m i brąz na 100 m, a w Atenach stanęła na najniższym stopniu podium biegu na 400 m.

Pierwszy w karierze, brązowy medal paraolimpiady w skoku w dal wywalczyła z kolei Anna Trener-Wierciak. W najlepszej próbie Polka uzyskała 4,53 m. Złoty medal zdobyła Chinka Junfei Chen (4,77 m), a srebrny Australijka Taylor Doyle (4,62 m).

Srebrny medal w biegu na 100 metrów w kategorii T-47 zdobył Michał Derus (Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start). Uzyskał czas 10,79 sek. Lepszy od niego był tylko Brazylijczyk Petrucio Ferreira.

Materiał oryginalny: Paraolimpiada 2016. Sukcesy Polaków w Rio, w tym tarnowianina - Gazeta Krakowska