Paraolimpiada: Brązowy medal Karoliny Pęk z Tarnobrzega

luci
Karolina Pęk z Jeziora Tarnobrzeg wywalczyła dziś brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w singlu klasy 9. Polka w decydującym meczu pokonała zawodniczkę gospodarzy Danielle Rauen.

Karolina nie najlepiej rozpoczęła dzisiejszy mecz. W dwóch pierwszych setach górą była Brazylijka, która pokonała tarnobrzeżankę za każdym razem do 8. Z czasem coraz lepiej poczynała sobie jednak Pęk. W trzecim secie wygrała do 9, a w czwartym wyrównała stan meczu.

Tie-break lepiej rozpoczął się dla Polki, prowadziła, ale rywalka zdołała wyrównać stan meczu (5:5), potem już głos miała tylko Pęk.
Złoty medal zdobyła Chinka Meng Liu, która w finale ograła 3:0 swoją rodaczkę Linę Lei. Warto dodać, że w niedzielę Karolina Pęk w walce o finał przegrała właśnie z Liu. Polka prowadziła w piątym secie 9:6 i wydawało się, że nic nie odbierze jej finału. Stało się inaczej, bo Pęk nie ugrała już w tym meczu, żadnego punktu.

To nie koniec rywalizacji dla Pęk. W środę nasza pingpongistka rozpoczyna rywalizację w konkursie drużynowym.

Mecz o brąz:
Karolina Pęk – Danielle Rauen 3:2 (8:11, 8:11, 11:9, 11:5, 11:5)

Materiał oryginalny: Paraolimpiada: Brązowy medal Karoliny Pęk z Tarnobrzega - Nowiny