Patrycja Słaby Mistrzynią Świata Bikini Fitness. Sądeczanka...

Patrycja Słaby Mistrzynią Świata Bikini Fitness. Sądeczanka zawojowała Ekwador

Zdjęcie autora materiału

Janusz Bobrek

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Patrycja Słaby Mistrzynią Świata Bikini Fitness. Sądeczanka zawojowała Ekwador
1/4
przejdź do galerii

©arch. Patrycji Słaby

Patrycja Słaby z Nowego Sącza, na co dzień studentka fizjoterapii w PWSZ, zdobyła w Quito (Ekwador) tytuł Mistrzyni Świata Bikini Fitness w kategorii Junior. Patrycja ma zaledwie 20 lat, za to na swoim koncie wiele prestiżowych osiągnięć w kategorii sportów sylwetkowych. Są to. m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski, Mistrzostwo Europy Juniorów. Teraz Patrycja Słaby może się tytułować Mistrzynią Świata Bikini Fitness.
Podczas wakacji Patrycja szlifowała formę m.in. na zgrupowaniu kadry narodowej w Białymstoku. Nie inaczej było w roku akademickim. Jak zapowiadała na łamach "Gazety Krakowskiej", jej główne imprezy na nadchodzące miesiące to: Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness Seniorów, gdzie odbędą się eliminacje seniorów na Mistrzostwa Świata w Fitness; Mistrzostwa Polski Juniorów, gdzie odbędą się eliminacje Juniorów na Mistrzostwa Świata w Fitness; Mistrzostwa Świata Seniorów w Fitness, które odbędą się w Białymstoku; oraz Mistrzostwa Świata Juniorów w Fitness, które odbędą się w Quito (Ekwador).

Zawody odbyły się do 30 listopada do 2 grudnia w Quito (Ekwador ). Oto jak wspomina je złota medalistka Patrycja Słaby...

Zdecydowanie były to moje najcięższe zawody, ponieważ w mojej kategorii startowały dwie bardzo utytułowana zawodniczki: Hiszpanka, która jest aktualną Mistrzynią Hiszpanii oraz reprezentantka Estonii -aktualna Mistrzyni Świata Seniorek. W pół-finale udało mi się wyjść w pierwszym porównaniu. Oznacza to, iż na 90 proc. będę w finale. Sędziowie do pierwszego porównania wybierają faworytki. Lekki stres pojawił się, gdy czekałam na listy końcowe, które zawodniczki wschodzą do finału. Udało mi się znaleźć w najlepszej szóstce. Każda zawodniczka po kolei prezentowała swój I-woking, następnie wszystkie zawodniczki razem prezentowały pozy obowiązkowe, aby sędziowie mogli dokładnie porównać sylwetki. Po finale byłam już spokojna wiedziałam, że zrobiłam wszytko co mogłam. Oczekiwanie na wyniki finału minęło w moim odczuciu zdecydowanie szybko. Finałowa szóstka znów wyszła na scenę. Kolejno były wyczytywane miejsca od 6 do 1. W końcu została finałowa 3- Reprezentantka Hiszpanii, Etiopii oraz Polski, czyli ja. Trzecie miejsce otrzymała reprezentantka Hiszpanii. Została finałowa dwójka, trzymałam reprezentantkę Etiopii za rękę i obydwie z niecierpiętliwością czekałyśmy na werdykt: „Poland & Etiopia, Etiopia & Poland. Srebrną medalistką Mistrzostw Świata zostaje reprezentantka Etiopii”. Zaczęłam skakać za radości! „Mistrzynią Świata zostaje reprezentantka Polski- Patrycja Słaby” Odebrałam złoty medal oraz odegrano Hymn Polski. Dla takiej chwili codziennie ciężko pracuje, dla mnie takie chwile są warte całej pracy, która muszę włożyć w poprawę samej siebie.KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Nowe prawa na porodówkach. Mamy mogą być zaskoczoneKomentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
co to za kolor??

KRAK (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

to rodowita sądeczanka ? czemu czarna ?

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku