Sławomir Stachura
Drugą bramkę dla Korony zdobył Szymon Płocica (z piłką)
Drugą bramkę dla Korony zdobył Szymon Płocica (z piłką) Sławomir Stachura
Drużyna Korony Kielce grająca w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych do lat 17 wygrała 2:0 z BKS Lublin. Kielczanie pozostali na pierwszym miejscu w tabeli.

Korona Kielce – BKS Lublin 2:0 (1:0)
Bramki:
Jakub Rybus 30, Szymon Płocica 51.
Korona: Karyś – Skupień (88. R. Turek), Kiełb, Klapa, Cukrowski – Jagła (75. Kośmicki), K. Turek (80. Drabik), Kaczmarski, Tomczyk (58. Słabosz) - Płocica (82. Śliwa), Rybus.

W meczu rozegranym na stadionie przy ul. Prostej w Kielcach, Korona miała przewagę i udokumentowała to dwoma trafieniami. Najpierw w 30 minucie Iwo Kaczmarski zagrał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do Jakuba Rybusa, ten od połowy boiska popędził z nią zdobył prowadzenie. W 51 minucie kielczanie przeprowadzili niemal identyczną akcję, dobrym podaniem z głębi pola popisał się tym razem Rybus, a do siatki BKS trafił Szymon Płocica.
Po przerwie kielczanie mieli kolejne okazje, między innymi Dawid Słabosz, ale zamiast strzelać dogrywał piłkę do Rybusa i obrońca ją wybił.

- BKS był groźny, ale graliśmy uważnie. Nasza wygrana jest zasłużona po dwóch ładnych akcjach. Były też kolejne okazje, ale ten wynik jest sprawiedliwym, bo BKS też prezentował dobry futbol – przyznał Michał Gębura, trener Korony, którą prowadzi razem z Markiem Grabą.

Po meczu był na środku boiska taniec zwycięstwa i 100 lat dla Maksymiliana Kiełba, który w 13 kwietnia skończył 17 lat.
Kolejny mecz Korona rozegra w czwartek. O godzinie 12 zmierzy się ze Stalą w Mielcu.