Dariusz Kuczmera
Kacper Piechocki i Taylor Sander
Kacper Piechocki i Taylor Sander Fot. PGE Skra Bełchatów
Siatkówka. Pewne zwycięstwo w pierwszym meczu play-off PlusLigi odnieśli siatkarze PGESkry Bełchatów.

Bełchatowianie pokonali Resovię 3:1. W spotkaniu mógł wystąpić Amerykanin Taylor Sander, który doszedł do siebie po wymagającej fazie zasadniczej.
W pierwszym secie Resovia wypracowała sobie przewagę 15:11, ale końcówka gospodarzy była znakomita. Świetnie zagrywał i atakował Taylor Sander, a Norbert Huber zanotował kolejny blok (21:19). Ostatecznie PGE Skra zwyciężyła 25:23, po znakomitym bloku Mateusza Bieńka!
Początek drugiej partii zdecydowanie należał do rzeszowian, którzy nie tylko blokowali gospodarzy, ale świetnie grali w polu serwisowym. Trener Michał Mieszko Gogol zareagował zmianą: Taylora Sandera zastąpił Milan Katić. PGE Skra próbowała odrabiać straty, a to za sprawą dobrych zagrywek Bieńka (11:17). Niestety w tym secie bełchatowianie, mimo że Sander wróciło na boisko, nie mieli już za dużo do powiedzenia i wysoko przegrała 11:25.
W ważnych momentach ciężar gry brał na siebie Dusan Petković, znów świetnie blokował Norbert Huber i PGE Skra prowadziła w trzecim secie 18:15 i wygrała tę partię do 20.
Po zagrywkach Mateusza Bieńka PGESkra zaczęła czwartą partię od prowadzenia 4:0! W polu serwisowym doskonale spisywał się też Dusan Petković i było już 7:2! Resovia walczyła, ale PGESkra nie wypuściła zwycięstwa z rąk. Podopieczni trenera Mieszko Gogola wygrali całe spotkanie 3:1. Mecz trwał godzinę i 38 minut. MVP: Dusan Petković.
Rewanż odbędzie się w Rzeszowie 28 marca też o 20.30. Gramy do dwóch zwycięstw. Trzeci, decydujący mecz odbędzie się w Bełchatowie 31 marca.
Terminarz 1/2 finału: 3, 7, 10-11 kwietnia. Finał i mecze o 3 miejsce: 14, 17-18, 21 kwietnia.