PGE Skra bliżej awansu w Lidze Mistrzów [ZDJĘCIA]

Dariusz Kuczmera
Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali ACH Volley Lublana 3:1 i awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy D Ligi Mistrzów.

Bełchatowianie chcieli jak najszybciej rozprawić się z mistrzem Słowenii i zaczęli od naprawdę mocnego uderzenia. Pierwszy czas trener gości wziął już po czterech akcjach, gdy na tablicy wyników było 4:0 dla PGE Skry. A pierwsza partia była już w zasadzie rozstrzygnięta, gdy bełchatowianie wygrywali... 10:1.

Trener Philippe Blain nie mógł skorzystać z dwóch kontuzjowanych zawodników Artura Szalpuka i Kacpra Piechockiego, a w meczowej kadrze znalazło się tylko dwunastu graczy. Oczywiście w starciu ze słoweńskim zespołem nie miało to znaczenia, ale ich brak może być zauważalny.

Prowadząc wysoko PGE Skra miała chwilę rozprężenia, a rywale zbliżyli się nawet na cztery punkty. Końcówkę jednak bełchatowianie znów mieli piorunującą i skończyło się wygraną do 17.

Od drugiej partii PGE Skra miała jednak spore problemy. Wprawdzie drugą szczęśliwie wygrała do 23, choć przegrywała jeszcze 22:23, ale w trzeciej goście byli zdecydowanie lepsi. Prowadzili od samego początku do końca, a bełchatowianie poprawili wynik w samej końcówce, broniąc trzy piłki setowe. Mecz się jednak przedłużył.

Kolejny set kosztowałby stratę punktu, a bełchatowianie nie mogli sobie na to pozwolić. I choć przez dłuższy czas wynik był zagrożony, to jednak od połowy seta widać było większą dojrzałość PGESkry, która po zwycięstwie awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy D.

PGE Skra Bełchatów – ACH Volley Lublana 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:17)
PGE Skra
: Uriarte, Penczew, Lisinac, Wlazły, Winiarski, Gladyr, Milczarek (libero) oraz Bednorz, Kurek. Trener: Philippe Blain.
ACH Volley: Buculjevic, Stern, Kozamernik, Armenakis, Pokersnik, Puric, Kovacić (libero) oraz Flajs, Jurić. Trener: Zoran Kedacić.

Materiał oryginalny: PGE Skra bliżej awansu w Lidze Mistrzów [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki