PGE Skra grę w finale znów ma w swoich rękach

Pawel Hochstim
Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali MKS Będzin 3:1 w meczu 24. kolejki PlusLigi. Stracony przez mistrzów Polski set oznacza, że rzeszowianie muszą teraz przyglądać się wynikom PGE Skry Bełchatów.

W walce o miejsce w finale PlusLigi mogą decydować nawet pojedyncze sety. Do tej pory przewaga należała do Asseco Resovii, ale rzeszowianie stracili seta w meczu z MKS Będzin. W tej sytuacji, jeśli PGE Skra Bełchatów wygra trzy ostatnie mecze po 3:0, to bełchatowianie będą rywalami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w ligowym finale.

W innym rozegranym w czwartek meczu 24. kolejki PlusLigi AZS Częstochowa przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3.

24. kolejka PlusLigi
AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 26:28, 21:25)
Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin 3:1 (25:19, 23:25, 25:18, 25:18)
Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:22, 25:17, 20:25, 25:17)
Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin 0:3 (16:25, 28:30, 20:25)
BBTS Bielsko-Biała - Effector Kielce (piątek, godz. 20)
Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska (sobota, godz. 17)
PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom (sobota, godz. 18)

Materiał oryginalny: PGE Skra grę w finale znów ma w swoich rękach - Dziennik Łódzki